Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Biało – Zieloni odpoczywali, a liga gra dalej

W sobotę, 2 Kwietnia rozegrano dwunastą serie spotkań Ekstraligi rugby. Lechia Gdańsk pauzowała w tej kolejce, ponieważ z rozgrywek wycofała się Posnania. Za ten mecz dostaliśmy walkower, czyli pięć punktów. Dzięki temu zrównaliśmy się punktami z Arką Gdynia, mamy ich po 50.

W zakończonych meczach, Arka Gdynia pokonała Pogoń Siedlce 15:12, Buldogi przystąpiły do tego meczu mocno osłabione. Zabrakło m.in. reprezentacyjnej 10tki Dawida Banaszka. Wprawdzie dominowały nad rywalami i na przerwę schodziły na prowadzeniu 15:0, jednak w drugiej połowie to goście z Mazowsza grali dużo lepiej. Niestety dla nich nie potrafili odwrócić losów meczu, bowiem w ostatniej akcji meczu w drodze po trzecie decydujące przyłożenie zgubili piłkę. Pojedynek zakończył się wynikiem 15:12 dla Arkowców.

W drugim meczu ekipa Budowlanych SA Łódź, która niedawno pokonała nas w Sopocie, tym razem zwyciężyła trzecie Ogniwo Sopot. Biała Mewa nie była nawet w stanie zdobyć przyłożenia. Po raz kolejny o losach meczu zdecydował cięższy młyn Łodzian, którzy zwyciężyli 18:6.

W ostatnim meczu w Warszawie, Orkan Sochaczew ograł miejscową Skrę 37:22, a 180 mecz w barwach Orkana zaliczył Maciej Brażuk. Warto dodać, że obecny menedżer kadry grał w latach 2007-2009 w RCLG i rozegrał 24 mecze i zdobył 20 punktów (cztery przyłożenia).

W niższych ligach, inne ekipy z Pomorza odniosły okazałe wygrane. W Rudzie Śląskiej swój zaległy mecz rozegrali pierwszoligowi Czarni Pruszcz Gdańsk. Dzięki efektownemu zwycięstwu nad miejscowymi Gryfami 46:7, a w tym siedem przyłożeń, wskoczyli na pozycję lidera na drugim poziomie rozgrywek. W pierwszym meczu grupy mistrzowskiej drugiej ligi Arka Rumia zdemolowała Frogs Warszawa, wygrywając 75:0 zaliczając 13 przyłożeń.

W niedzielę, 3 Kwietnia rozegrano na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni pierwszy, tegoroczny Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży.

młoda lechia

Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: mini-żaków, żaków oraz młodzików. W pierwszej kategorii najmłodsi zawodnicy RC Lechii Gdańsk po wodzą Anny Jancen i Pawła Kachlickiego zajęli czwarte miejsce. Żacy pod trenowani przez Grzegorza Śliwińskiego zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej. A młodzicy trenera Pawła Kachlickiego zajęli miejsce tuż za podium, czyli czwarte. Pozostałe turnieje rozegrane zostaną w Sopocie, Rumi oraz Gdańsku. Najbliższy z nich odbędzie się już za dwa tygodnie.

Max Ziara