Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Kolejny pracowity tydzień grup młodzieżowych

Zaczęliśmy od wtorkowego zwycięstwa w kategorii Kadeta nad drużyną Arki Gdynia na wyjeździe. Jak wiadomo mecze te są wyjątkowo ciężkie dla obu ekip. Ekipy znają się doskonale co powodowało że mecz zakończył się wynikiem 11-14 dla naszej ekipy. Jak widać po wyniku mecz był niezwykle zacięty, a losy meczy ważyły się do samego końca.

dzieci 01

Następnie nasi najmłodsi zawodnicy w sobotę odbyli podróż do Chojnic na Turniej Dzieci i Młodzieży. Na turnieju mieliśmy okazję konkurować z 12 drużynami mini-żaka (my mieliśmy w tej kategorii 2 drużyny więc w sumie było 14 ekip). W turnieju żaków były 3 ekipy, a turniej młodzika odbył się z 4 drużynami (drużyna Gietrzwałd oraz Chojnic zagrała towarzysko).

dzieci 02

Młodzicy zajęli 3 miejsce. Do drugiego zabrakło “małych oczek” w których lepsza była drużyna Arki Rumia.
“Bardzo cieszy postawa zawodników którzy niedawno dołączyli do drużyny. Mimo krótkiego staży treningowego nie było widać presji pierwszego turnieju. Potencjał który mogliśmy zaobserwować wśród naszych zawodników pozwala być spokojnym i skupić się na kolejnych celach” – mówią zgodnie trenerzy Pietryk i Kachlicki.
Żacy zajęli 1 miejsce.
“Drużyna wykonała prawie 100% założeń na ten turniej. Jednak pokazała też nad czym musimy się skupić chcąc być jeszcze lepszymi” – podsumował grę drużyny żaków trener Grzegorz Śliwiński.
Warto dodać że w kategorii żak nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju dostał nasz zawodnik Aleksander Czerniak.

13275390 1265681150126608 1266958445 o

Ekipy mini-żaka zajęły odpowiednio 7 i 8 miejsce

dzieci 03

“Obie ekipy mini-żaków miały dziś zadania z których w większym stopniu się wywiązały. Obie drużyny nie gubiły piłek i odpowiednio się ustawiały. Natomiast najważniejsze zadanie jakim jest przyjemność z gry zostało w 100% wykonane” – stwierdzili trenerzy Ania i Paweł.
Ostatnim wydarzeniem w grupach młodzieżowych były wczorajsze mecze ekip kadeta i juniora. Tym razem na boisku w Pruszczu Gdańskim gdzie pełniliśmy rolę gospodarza stawiły się ekipy Sparty Jarocin oraz Posnani Poznań.
Pierwszy mecz zagrały drużyny kadetów. Mecz z dużą ilością indywidualnych rajdów po obu stronach, jednak w decydujących momentach lepiej funkcjonujemy drużynowo i ostatecznie wygrywamy 55:15.
Z kolei juniorzy którzy zagrali z ekipą Posnani Poznań stworzyli mały dreszczowiec. Wynik był sprawą otwartą do ostatnich minut, a decydująca akcja przesądzająca o naszym zwycięstwie zakończyła mecz. Ostateczny wynik to 24:12.
Gratulujemy wszystkim ekipą i czekamy na kolejne mecze.