Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Wywiad z trenerem Lipkowskim

Trenerze jak Zespół prezentował się jesienią?

Grę Lechii w jesiennych rozgrywkach Pucharu Polski oceniam na poziomie dobrym. Mimo że nie udało się awansować do finału rozgrywek to można było zaobserwować dobrą grę w poszczególnych meczach. Wygraliśmy 5 spotkań, a raz przegraliśmy. Na ocenę dobrą wpływa również ważna dla nas wygrana na otwarcie nowego obiektu oraz duża ilość młodych zawodników na boisku.

Czy możemy wrócić do poszczególnych meczy i ocenić je?

Myślę że forma zespołu rosła z meczu na mecz. Po niezbyt dobrym początku rozgrywek w kolejnych meczach prezentowaliśmy coraz dłuższe fragmenty dobrej gry.

Zaczęliśmy od meczu z Juvenią Kraków. Mecz wygraliśmy ale miał on też swoje słabe fragmenty, zwłaszcza w drugiej połowie.

Drugi mecz z Ogniwem był naszym najsłabszym meczem w rundzie. Duża ilość przewinień dających przeciwnikowi rzuty karne, słaba dyspozycja taktyczna oraz nienajlepsze przemieszczanie po boisku były powodem jedynej naszej porażki. Jak się później okazało była ona kluczowa w rozgrywce o Finał Pucharu Polski.

Wyjazdowy mecz z Orkanem był naszym dobrym meczem na tle dobrze grającego tego dnia przeciwnika. Dużym plusem tego spotkania jest walka do końca i wywalczenie zwycięstwa na trudnym terenie.

Spotkanie z Juvenią tym razem na wyjeździe było bardzo dobrym meczem. Pewna wygrana była przede wszystkim zasługą dobrej współpracy obu formacji tego dnia.

Najważniejszym dla nas spotkaniem tej rundy był mecz otwarcia Gdańskiego Stadionu Lekkoatletycznego i Rugby, a zarazem mecz derbowy z Ogniwem Sopot. Celem było zwycięstwo i cel ten został zrealizowany. Mecz był ciężki i twardy jak na derby przystało, a warunki atmosferyczne dyktowały taktykę obu zespołów. Dla nas na pewno mecz szczególny, pod presją z którą zawodnicy poradzili sobie dobrze i utrzymali koncentrację do końca spotkania. Zespół był monolitem i wszyscy zawodnicy bez względu na wiek i staż boiskowy zagrali dobre zawody.

Jak wypadały poszczególne formacje w przeciągu sezony?

Jeżeli chodzi o ocenę formacji młyna to jest to połączenie rutyny z młodością. W tej formacji głównym problemem na początku rozgrywek był brak Sławomira Kaszuby i Rafała Witoszyńskiego. Brak podstawowych do tej pory filarów przysporzył nam problemów i myślę że żaden zespół w Polsce nie ustrzegł by się podobnych gdyby w jednym momencie straciła podstawowych zawodników na pozycji 1 i 3. Zajęło trochę czasu zanim udało nam się to przywrócić to na dobre tory, a inni zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Cała formacja grała dobrze chociaż mamy co poprawiać przez zimę.

Jeżeli chodzi o formację ataku to przede wszystkim trzeba zauważyć że średnia wieku w tej formacji to 23 lata i myślę że wszystko co najlepsze jeszcze przed tymi zawodnikami. Jestem z postawy wielu z tych młodych zawodników bo pokazali się z dobrej strony. Pokazali charakter i duże umiejętności.

Chciałbym podziękować całemu zespołowi, obu formacją za pracę, zaangażowanie i poświecenie zarówno tym doświadczonym jak i młodym zawodnikom.

Jak wrażenia z otwarcia Gdańskiego Stadionu LA Rugby?

Największym pozytywem tego okresu jest nowy obiekt na którym możemy trenować i rozgrywać mecze. Po latach “tułaczki” po Gdańsku wracamy na Grunwaldzką i w końcu będziemy mogli powiedzieć że gramy u siebie.

Jakie plany drużyna ma teraz?

Celem na rok 2016 był przede wszystkim finał Ekstraligi w czerwcu oraz turnieje finałowe rugby 7 w sierpniu. Jesienny Puchar Polski traktowaliśmy poważnie, jednak jeżeli chodzi o obciążenia treningowe był to okres przejściowy, raczej podtrzymania niż budowy. Po listopadowym roztrenowaniu wrócimy do pracy już w grudniu by przygotować się w pełni do bardzo ciężkiej pracy i jak najlepiej przygotować się do rozgrywek 2017

Jak Pan ocenia zmianę systemu rozgrywek?

Nie jestem zwolennikiem oceny jakiejkolwiek zmiany przed jej wprowadzeniem. Po 11 listopada 2017 roku będzie można moim zdaniem dokonać analizy i wyciągnąć wnioski.

Czy Trener chciałby coś dodać?

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kibicom i sympatykom R.C. Lechii Gdańsk za wsparcie. Cieszymy się że będzie można występować na nowym obiekcie i dołożymy wszelkich starań by dostarczyć Wam jak najwięcej pozytywnych sportowych wrażeń.