Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Lechia Gdańsk zdobywa Lublin

Lechia Gdańsk wywozi wygraną po ciężkim boju z trudnego terenu w Lublinie. Mimo, że Biało-Zieloni od początku kontrolowali wydarzenia na boisku, w drugiej połowie nieco się pogubili, ale koniec końców zdobywają cenne zwycięstwo 30:17 (27:5).

Gdańskie Lwy pokazały charakter, ostatnie 20 minut grali w 13 na 15. To był prawdziwy mecz walki z obu stron. Lechia świetnie zagrała pierwszą połowę, po której prowadziła 27-5, zdobyła trzy przyłożenia. W drugiej dwie czerwone kartki uniemożliwiły dalsze zdobycze punktowe i to Lublinianie grali lepiej. Niestety dla nich obronę Lechii pokonali tylko dwukrotnie. I nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Bardzo dobrze współpracował ze sobą młody duet łączników gdańskiego zespołu, Paweł Boczulak i debiutujący młodszy z braci Nowickich, Jędrzej, który w całym meczu wykopał 15 punktów. Cała formacja ataku to młodzi ludzie, średnia wieku lekko ponad 20 lat.

Teraz przerwa na męcz kadry Polski z Holendrami. W następnej kolejce w Wielką Sobotę podejmiemy mistrza Polski z Łodzi. Szykują się wielkie emocje!