Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Weekendowe informacje

Weekend za nami. Biało – Zieloni grali w Łodzi, Warszawie i mieli grać w Toruniu.

Zaczynamy od najmłodszych kategorii wiekowych, bo to oni są przyszłością naszego klubu. W Łodzi odbył się X Memoriał Mirosława Wojtani. Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku wystąpiły czołowe zespoły z min. Polski, Łotwy, Irlandii, Ukrainy.
Najważniejszą sprawą nie jest wynik lecz popularyzacja rugby wśród dzieci i młodzieży oraz zabawa.Takie turnieje to wspaniała okazja dla zawodników do sprawdzenia swoich umiejętności z drużynami wywodzących się z krajów gdzie Rugby stoi na wyższym poziomie. Nasi żacy i mini żacy zdobyli ogromne doświadczenie, zagrali na dobrym poziomie. Z każdym meczem gra naszych dzieci była coraz lepsza. Trenerzy są bardzo zadowoleni z postawy zawodników, widać olbrzymie postępy które robią.

Podziękowania i wyrazy szacunku należą się Zbigniewowi Jurzyście i „Rugby dzieci” za wspaniałą organizację i atmosferę.
Na pewno wrócimy tam za rok.

W Niedzielę także w Łodzi nasi “Kadeci” rozegrali mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski. Na bardzo ciężkim terenie Biało-Zieloni zaprezentowali się poprawnie niestety ulegli minimalnie Budowlanym 17-22. Z każdej porażki należy wyciągnąć wnioski i naprawić błędy. Cieszy fakt, że wielu zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Mamy nadzieję, że forma zawodników do tego czasu wskoczy na odpowiedni tryb i będziemy cieszyć się z medalu.

Zagraliśmy w składzie:
Wołkanowski, Bartosiak, Wojnicz, Kaczmarek, Gardzisz, Pleban, Kasprzak, Jopek, Kubacki, Niespodziany, Sakwa, Mazurkiewicz, Wiraszka, Kowalski, Czerwiński
Rezerwa: Klusek, Mauks, Marchlewski, Ziomek, Rozwadowski, Kosznik
Punkty zdobyli: Jopek 7, Wiraszka 5, Wojnicz 5.

– W sobotę także Seniorzy wyruszyli do Torunia gdzie mieli rozpocząć rywalizacje w VIII turnieju pucharu polski w rugby 7. Niestety z przyczyn organizacyjnych turniej został odwołany.

– Największym wydarzeniem ostatniego weekendu zapewne był mecz Polska – Szwajcaria. Niestety Biało – Czerwoni ulegli 12 : 22. W podstawowym składzie zagrało 2 zawodników Lechii Gdańsk: Marek Płonka Jr oraz Sebastian Kacprzak.

A już w sobotę kolejne derby Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk