Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Wzmocniona Łódź bez szans z Biało – Zielonymi

W sobotnim meczu 7 kolejki Ekstraligi rugby R. C Lechia Gdańsk wygrywa na stadionie przy ul. Górniczej z K. S Budowlani Łódź 52:7

Łódzkiemu beniaminkowi nie udało się zdobyć pierwszych punktów w sezonie pomimo wzmocnień z ligi francuskiej i angielskiej. Biało – Zieloni z perspektywy całego spotkania byli drużyną bardziej ułożoną, lepiej przemieszczająca się i przede wszystkim realizującą założenia taktyczne Trenera Pawła Lipkowskiego.

Wynik tylko w pierwszej połowie zaskakiwał. Wiele naszych akcji kończyło się błędem i brakowało konsekwencji w wykończeniu sytuacji punktowych. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania Vian Riekert otworzył worek z przyłożeniami. Po bardzo dynamicznej akcji formacji ataku nasz zawodnik pochodzący z RPA przykłada piłkę w słupach, a Jędrek Nowicki celnym kopem ustalił wynik pierwszej połowy 0:7.

W drugiej tercji kibice nie zdążyli dobrze zasiąść na swoich miejscach, a kolejne przyłożenie dla Lechii zdobywa Mateusz Pawłowski.

Kolejne minuty spotkania to mnożące się błędy Budowlanych oraz rosnąca przewaga Lechii Gdańsk. W efekcie Jędrek Nowicki skutecznie wykonuje rzut karny, zdobywając kolejne 3 oczka na konto Biało – Zielonych.

Współpraca młyna z atakiem przynosi rezultaty w kontekście przyłożeń. Po 40-metrowym rajdzie na polu punktowym melduje się Pawłowski. Podwójne przyłożenia zdobywają jeszcze Riekert i Wójtowicz. Przy 100% skuteczności Nowickiego wygrywamy wysoko 52:7. Budowlani mieli kilka możliwości zdobycia punktów. Dzięki naszej dobrej grze w obronie tylko raz zdołali położyć piłkę w polu za sprawą Bartosza Zaborzyckiego.

Rozmiar wygranej nie jest tu najważniejszy, ale fakt, że wywozimy z Łodzi pięć punktów i zbliżamy się do Arki na 6 punktów.

Skład:
1. Rafał Witoszyński
2. Sebastian Beśka
3. Łukasz Śmietański
4. Mateusz Pawłowski
5.Milan Kossakowsko
6. Igor Olszewski
7. Marek Płonka
8. Dominik Zdun
9. Jędrzej Nowicki
10. Sheldon Van den Berg
11. Miłosz Bracik
12. Vian Riekert
13. Robert Kwiatkowski
14. Piotr Piszczek
15. Robert Wójtowicz

Rezerwa:
Jakub Muchlado, Norbert Kamon, Rafał Lademann, Filip Wielgosz, Sebastian Dobkowski, Bartłomiej Wójcik, Mateusz Rymon-Lipiński, Karol Skrzypiński.

K. S Budowlani Łódź – R. C Lechia Gdańsk 07:52

Punkty dla Lechii Gdańsk zdobywali.

Nowicki 17, Riekert 15, Pawłowski 10, Wójtowicz 10

Lechia do rozgrywek „piętnastek” wróci 12 sierpnia. Przypominamy, że po zmianie systemu rozgrywek na wiosna-jesień, uległy modyfikacjom reguły gry. Przez rok każda drużyna ekstraligi rozegra po 14 spotkań. Następnie dwie najlepsze drużyny zagrają w finale o złoto, a dwie kolejne o brąz. Będę też na tej samej zasadzie spotkania o 5. i 7. miejsce.

Blisko 3-miesięczna przerwa w rozgrywkach ekstraligi będzie wykorzystana przez 7″. Odbędą się mistrzostwa Polski w tej odmianie rugby, a przede wszystkim reprezentacja zagra w cyklu Grand Prix Series w gronie 12 najlepszych drużyn Europy.

Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski rugby 7

  • 28.05.2017 Niedziela – Gdańsk (stadion L. A i Rugby Al. Grunwaldzka 244 oraz Stadion AZS-AWFiS – ul. Czyżewskiego 29)

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW – RUGBY 7

  • 25.06.2017 Niedziela — Gdańsk (stadion L. A i Rugby Al. Grunwaldzka 244)

Zdjęcia: Krzysztof Staniszewski / http://www.budowlanilodz.dbv.pl/news.php

Skrót z meczu dzięki uprzejmości RugbyWeb można obejrzeć pod linkiem zamieszonym poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=i3gxbu75tCo&feature=youtu.be