Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

KADRA POLSKI XV – POWOŁANIA

Od kilku lat podczas wakacji Polski Związek Rugby organizuje camp selekcyjny do Kadry Polski XV Seniorów. Tegoroczna akcja zaplanowana jest w Centralnym Ośrodku w Spale. Prawie pięćdziesięciu zawodników będzie miało okazje walczyć o skład reprezentacji. Wśród powołanych znaleźli się także zawodnicy RC Lechii Gdańsk.

Sebastian Kacprzak oraz Marek Płonka uczestniczyli już poprzednich edycjach zgrupowań i rozgrywek. Po kontuzji do grona powołanych zawodników wraca Kevin Bracik. Do biało-czerwonej kadry  puka także nasz młody zawodnik formacji ataku – Robert Wójtowicz, który również znalazł się wśród powołanych.

Pierwszy mecz Reprezentacja Polski rozegra 9 września podczas obchodów 60 – lecia Polskiego Związku Rugby.  Przeciwnikiem naszej kadry ma być reprezentacja Europy.

Trenerem zespołu jest były  trener formacji młyna reprezentacji Francji Didier Retiere, który obecnie pełni funkcję dyrektora technicznego Francuskiej Federacji Rugby. Jego nazwisko gwarantuje, że skład reprezentacji Europy będzie naprawdę mocny, z kilkoma gwiazdami dużego formatu – zapowiada Brażuk

Organizatorzy wydarzenia  zapewniają wspaniałą atmosferę i liczą na kolejny rekord frekwencji. ( Podczas meczu Polska – Holandia rozgrywanego w Łodzi, na stadionie Widzewa zasiadło ponad 8tys kibiców ).

Mamy nadzieję, że stadion znów będzie naszym 16 zawodnikiem. To co przeżyliśmy w kwietniu podczas meczu z Holandią było naprawdę wspaniałe. Bardzo dziękuję za to łódzkim kibicom, w szczególności fanom Widzewa, którzy przyszli na swój stadion wspierać naszą kadrę. Liczę, że znów pobijemy współczesny rekord frekwencji na meczu rugby, który od starcia z Holandią wynosi osiem tysięcy kibiców – dodaje Brażuk.

Mecz Polska – Europa 9.09.2017r godz. 18:00 Stadion Widzewa Łódź. Bilety w sprzedaży pojawia się 9 sierpnia.

TVP3 Łódź udostępniła na swojej stronie materiał  video dotyczący wydarzenia.

Lista powołanych zawodników RC LECHII GDAŃSK – 28.08.2017-02.09.2017 COS Spała

1. Kacprzak Sebastian

2. Płonka Marek Jr

3. Bracik Kewin

4. Wójtowicz Robert

źródło:

pzrugby.pl

Czas Na Rugby