Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

SOPOT BEACH RUGBY 2017

Od pięciu lat Memoriał Edwarda Hodury rozgrywany jest w formule Sopot Beach Rugby. W piątkowe południe tegoroczne rozgrywki rozpoczęli kadeci. Sobota była okazją, aby na piasku w rugby zagrali wszyscy chętni, młodzi i starzy, amatorzy i weterani. Trzydniowe rozgrywki zakończone zostały Mistrzostwami Polski Seniorów.

Piątkowe mecze rozpoczęły się od rywalizacji dzieci i młodzieży. Podopieczni Michała Petryka w rywalizacji kadetów i młodzików zajęli II miejsce.
W turnieju otwartym walczyło ponad 20 drużyn. Weteranom Lechii Gdańsk zabrakło odrobinę czasu i szczęścia, aby awansowali do półfinałów. W decydującym meczu po dogrywce musieli uznać wyższość drużyny PABLO. Ostatecznie zajęli bardzo dobrą 5 lokate.

W plażowych mistrzostwach Polski mężczyzn złoto obroniła Posnania. Trzy kolejne miejsca zajęli trójmiejscy rugbiści. Srebro dla Ogniwa Sopot, brąz dla Lechii Gdańsk, a tuż za podium znalazła się ekipa AZS AWFiS Gdańsk.

– Nie udało się odzyskać tytułu, gdyż mieliśmy za dużo… kilogramów na piasku. Turniej był dla chętnych, nie chcieliśmy ryzykować kontuzji przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Do gry na plaży zgłosili się głównie zawodnicy formacji młyna, wsparci młodymi zawodnikami –  dla trójmiasto.pl tłumaczy Paweł Lipkowski, trener Lechii, która po raz ostatni mistrzem była w 2015 roku, a w poprzednim sezonie zdobyła srebro.

Mecze RC Lechii Gdańsk

RC Lechia Gdańsk – Alfa Bydgoszcz 5:1

RC Lechia Gdańsk – AZS AWFiS Gdańsk 4:4

Półfinał

RC Lechia Gdańsk – Posnania Poznań 1:4

Mecz o III miejsce

RC Lechia Gdańsk – AZS AWFiS Gdańsk 6:2

Klasyfikacja końcowa MP Beach Rugby 2017

  1. Posnania Poznań
  2. Ogniwo Sopot
  3. RC LECHIA GDAŃSK
  4. AZS AWFiS Gdańsk
  5. Alfa Bydgoszcz
  6. WSR Werewolves Wąbrzeźno

Organizatorom wydarzenia należą się wielkie brawa za stworzenie kapitalnej sportowej atmosfery. Przybijamy piątkę i za rok walczymy o Mistrzostwo Polski.

źródłó:trójmiasto.pl