Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

RUSZYŁ 65 PLEBISCYT SPORTOWY DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO

Koniec roku to czas podsumowań i plebiscytów. 65. edycja wielkiego Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego pod patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego rozpoczęta. Kandydatów do tegorocznych wyróżnień nominowali dziennikarze z działu sportowego, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz nasi Czytelnicy.

Plebiscyt Sportowy „Dziennika Bałtyckiego” to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking pomorskich sportowców. W tym roku nagrody dla najlepszych i najpopularniejszych sportowców zostaną przyznane już po raz 65. Co roku honorowym patronem plebiscytu jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
– Siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli – mówi Bogusław Kaczmarek z „Dziennika Bałtyckiego”. – Nagradzamy w nim zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się z różnych zakątkach Pomorza. W tym roku nowością jest podział kategorii Najpopularniejszy Sportowiec na juniorów i seniorów. Dzięki niemu osobno docenieni zostaną ci, którzy już mają na koncie istotne sukcesy oraz ci najmłodsi stojący u progu sportowej kariery.
Dwa etapy plebiscytu
Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej z czterech kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i drużyna) zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz w każdym z pomorskich powiatów. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny na Pomorzu w 2017 r. Na zwycięzców czekają medale i dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali na początku stycznia 2018 roku.
Ważne terminy
Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w piątek, 10 listopada i będzie trwać do czwartku, 30 listopada do godz. 22. Kandydatów będzie można zgłaszać jeszcze do wtorku, 21 listopada. Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania. W poniedziałek, 4 grudnia, w “Magazynie Sportowy 24” – dodatku do “Dziennika Bałtyckiego” zaprezentujemy wszystkich laureatów z powiatów i rozpocznie się głosowanie w wojewódzkim finale. Finałowe głosowanie będzie trwać do piątku, 29 grudnia do godz. 22. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego na początku stycznia 2018 r.
Sportowców nagrodzi też kapituła.

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców kapituła plebiscytu pod przewodnictwem marszałka województwa pomorskiego nominuje 20 sportowców do tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2017. Spośród nominowanych nasi Czytelnicy, głosując na tradycyjnych kuponach drukowanych w gazecie, wybiorą laureatów. Kapituła przyzna także swoją własną nagrodę dla Sportowca Roku na Pomorzu.

RC Lechia Gdańsk została otrzymała nominacje

Drużyna roku: RC Lechia Gdańsk SMS pod nr 72355 o treści DA.132

Trener roku: Paweł Lipkowski SMS pod nr 72355 o treści TP.240

Sportowiec roku: Sebastian Kacprzak SMS pod nr 72355 o treści SS.142
Więcej wiadomości oraz aktualne wyniki możecie sprawdzić klikając w: 65 Plebiscyt Sportowy – Gdańsk