Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

PRZED DECYDUJĄCA FAZĄ ROZGRYWEK LIGOWYCH – DAMIAN BOCHEŃSKI

W najbliższy weekend rozpocznie się faza zasadnicza rozgrywek ligowych. W ostatnią sobotę rozegrano dwa ostatnie zaległe mecze fazy wstępnej. Znany jest już skład grupy mistrzowskiej i grupy w której zespoły walczyć będą o utrzymanie w ekstralidze. Nas najbardziej interesują rozgrywki w grupie mistrzowskiej.

W grupie mistrzowskiej zagrają:

Budowlani SA Łódź, Lechia Gdańsk, Orkan Sochaczew (z grupy A),

Pogoń Siedlce, Ogniwo Sopot i Budowlani Lublin (z grupy B).

Do tabeli fazy zasadniczej zaliczane są wyniki meczów zainteresowanych zespołów z fazy wstępnej. W przypadku Lechii są to mecze rozegrane z zespołami Budowlanych SA Łódź i Orkana Sochaczew. Dla przypomnienia Lechia dwukrotnie przegrała z łodzianami (3:33 w Łodzi i 3:29 w Gdańsku) i dwukrotnie wygrała z Orkanem (27:15 w Warszawie i 25:0 – walkower, zespół z Sochaczew nie przyjechał na mecz rewanżowy do Gdańska).

Tabela grupy mistrzowskiej, po zaliczeniu meczów z fazy wstępnej przedstawia się następująco:

Lp. Drużyna Punkty Małe punkty
1 Budowlani SA Łódź 20 178–11
2 Pogoń Siedlce 16 79–54
3 Ogniwo Sopot 11 96–72
4 LECHIA GDAŃSK 9 58–77
5 Budowlani Lublin 2 60–109
6 Orkan Sochaczew -1 20–168

Terminarz meczów fazy zasadniczej grupy mistrzowskiej jest następujący:
1/2 IX 2018
Budowlani SA Łódź – Budowlani Lublin
Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew
LECHIA GDAŃSK – Ogniwo Sopot
15/16 IX 2018
Ogniwo Sopot – Budowlani SA Łódź
Pogoń Siedlce – LECHIA GDAŃSK
Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin
22/23 IX 2018
Budowlani SA Łódź – Pogoń Siedlce
Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew
Budowlani Lublin – LECHIA GDAŃSK
6/7 X 2018
Budowlani Lublin – Budowlani SA Łódź
Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce
Ogniwo Sopot – LECHIA GDAŃSK
13/14 X 2018
Budowlani SA Łódź – Ogniwo Sopot
LECHIA GDAŃSK – Pogoń Siedlce
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew
20/21 X 2018
LECHIA GDAŃSK – Budowlani Lublin
Orkan Sochaczew – Ogniwo Sopot
Pogoń Siedlce – Budowlani SA Łódź
27/28 X 2018
Półfinały
10/11 XI 2018
Finały (mecze o 1. i 3. miejsce)

W półfinałach spotkają się zespoły, które zajmą cztery czołowe pozycje w tabeli końcowej rozgrywek grupy mistrzowskiej. Pierwsza w tabeli drużyna spotka się z czwartą na boisku lepszej drużyny oraz druga z trzecią również na boisku tej lepszej. W finale spotkają się zwycięzcy obu półfinałów na boisku wyżej sklasyfikowanej drużyny w tabeli końcowej. W meczu o trzecie miejsce spotkają się przegrani z półfinałów. Gospodarzem tego pojedynku będzie drużyna z wyższego miejsca w tabeli końcowej.

Analizując przedstawioną powyżej tabelę (po fazie wstępnej) można uznać, że miejsca w półfinałach mają praktycznie zapewnione pierwsze trzy zespoły. Lechia, realnie patrząc, może myśleć o miejscu trzecim. Głównym rywalem Lechii do trzeciego miejsca jest zespół Ogniwa (Lechia ma tylko 2 punkty straty). Wiele wyjaśnić może najbliższy mecz Lechii z Ogniwem. Zespół Lechii musi również patrzeć do tyłu. Za nimi ze stratą 7 punktów jest drużyna Budowlanych Lublin, która na pewno łatwo nie zrezygnuje z walki o półfinał.

W tym roku letnie okienko transferowe trwało będzie od 27 sierpnia do 30 września (w poprzednim roku okienko było otwarte od 24 lipca do 24 września 2017 r.). Termin trwania okienka niestety nie jest zbyt szczęśliwy. O wszystkich zmianach w składzie zespołu Lechii będziemy informować na bieżąco. Na dzień dzisiejszy możemy tylko powiedzieć, że do drużyny zostali dołączeni najlepsi zawodnicy z zespołu juniorów (tegorocznych brązowych medalistów MPJ). Trenerem był, jest i będzie Yurij Bukhało.

Na koniec krótko o zmianach w zarządzie RC Lechia. Niedawno odbyło się walne zebranie na którym zatwierdzono skład zarządu. Na dzień dzisiejszy pełniącym obowiązki prezesa jest Patryk Narwojsz, poza nim w zarządzie zasiadają: Piotr Płoszaj, Rafał Witoszyński, Sebastian Dobkowski i Marcin Ośka. Prezesem honorowym został Bogdan Jancen. Trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko prezesa. Ważną informacją jest fakt pozyskania do współpracy trzech nowych firm – szczegóły wkrótce.

Zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 15.00 na pierwszy mecz Lechii w fazie finałowej. Mecz na Gdańskim Stadionie Lekkoatletyki i Rugby (Gdańsk, al. Grunwaldzka 244). Będzie to mecz derbowy z Ogniwem. Bardzo ważny mecz dla obu drużyn.

Foto: trójmiasto.pl