Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

ZWYCIĘSTWO W LUBLINIE

Rugbiści Lechii pojechali do Lublina po to, aby zapewnić sobie miejsce w pierwszej czwórce i liczyć się dalej w grze o medale. W składzie RCLG znalazł się wypożyczony z Rugby Team Olsztyn Jacek Galewski. Godny pokreślenia jest fakt, że zdobył w debiucie przyłożenie. Już przed meczem trener „Biało-zielonych” musiał dokonać zmiany ponieważ kontuzji na rozgrzewce doznał Grzegorz Buczek. Na pozycji młynarza zastąpił go Igor Olszewski.

– Za nami mecz walki. Dobrze, że wytrzymaliśmy go pomimo sporych braków kadrowych. Po pierwszej połowie, w której mieliśmy przewagę i stworzyliśmy kilka dobrych do zdobycia przyłożeń sytuacji, mogliśmy być niezadowoleni jedynie z wyniku, ponieważ prowadziliśmy tylko 7:5 – mówi trener Lechii, Jurij Buchało.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył z przyłożenia Vladyslav Adazhynyk. Lechia szybko odpowiedziała akcją za 7 punktów. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 7 do 5 dla Lechii.

Po zmianie stron jego zawodnicy szybko zdobyli dwa przyłożenia. Jedno z nich było autorstwa Galewskiego. Dokonał tego tuż po wejściu na boisko.

– Zaliczył bardzo udany debiut. Bardzo dobre zawody rozegrał Kewin Bracik, Niestety w końcówce było trochę nerwów – dodaje szkoleniowiec biało-zielonych.

W końcówce Lechia musiała m.in. grać w “14”, ponieważ żółtą kartkę obejrzał Radosław Dabkiewicz. Nasza drużyna umiejętnie się broniła, należy żałować, że nie udało się przyłożyć po raz czwarty i wywieźć z Lublina punktu bonusowego.
Za tydzień przerwa z powodu meczu reprezentacji z Czechami, a w październiku trzy mecze: na Grunwaldzkiej 244 zagramy mecze rewanżowe z Pogonią Siedlce i Budowlanymi Lublin. Czeka nas jeden wyjazdowy mecz: Klasyczne Derby z Ogniwem w Sopocie.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17 (5:7)

KS Budowlani Lublin
Nowikov (Majcher), Rudziński, Klberashvili (Białota), Król, Jasiński (Niedziółka, Kasprzak), Zduńczuk, Łomakin, Wiśniewski (Musur), Bobruk, Adazhynyk, Skałecki, Szrejeber, Brzezicki (Kamiński)Psuj, Grabowski.

Punkty:
Adazhynyk 5,
Król 5,
Skałecki 2.

RC Lechia Gdańsk
Kacprzak, Olszewski, Witoszyński (55 Szymanowski) – Smoliński, Kossakowski – Płonka, Pawłowski, Dabkiewicz – Boczulak – Popławski, Wesołowski, K. Bracik, Wójtowicz, Rymon-Lipiński (55 Galewski), Narwojsz
Punkty
Witoszyński 5,
Galewski 5,
K. Bracik 5,
Boczulak 2

 

Foto. Mariola Sikora