Single Blog Title

This is a single blog caption

STATYSTYCZNE PODSUMOWANIE SEZONU LIGOWEGO 2018 – Damian Bocheński

Koniec rozgrywek jest zawsze okazją do podsumowań. Dzisiaj o występach biało-zielonych w polskiej ekstralidze rugby oraz występów naszych zawodników w reprezentacji Polski.

MISTRZOSTWA POLSKI – EKSTRALIGA
Rozegrane mecze:
1. kolejka
31.03.2018 Lechia Gdańsk pauzuje
2. kolejka mecz Lechii przełożony, kolejka 7.04.2018
27.06.2018 Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 12:41 (0:34)
3. kolejka
14.04.2018 Lechia Gdańsk – KS Budowlani Łódź 66:0 (38:0)
4. kolejka
21.04.2018 Budowlani SA Łódź – Lechia Gdańsk 33:3 (19:3)
5. kolejka
28.04.2018 Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 15:27 (10:24)
6. kolejka
5.05.2018 Lechia Gdańsk pauzuje
7. kolejka
27.05.2018 Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 31:5 (17:0)
8. kolejka
2.06.2018 KS Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 12:74 (5:24)
9. kolejka
9.06.2018 Lechia Gdańsk – Budowlani SA Łódź 3:29 (3:22)
10. kolejka
16.06.2018 Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew 25:0 wo
11. kolejka
1.09.2018 Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot 17:24 (10:10)
12. kolejka
15.09.2018 Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 48:7 (19:0)
13. kolejka
22.09.2018 Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17 (5:7)
14. kolejka
6.10.2018 Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 71:6 (17:6)
15. kolejka
13.10.2018 Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 24:32 (17:12)
16. kolejka
21.10.2018 Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin 47:28 (40:0)
Półfinał fazy play-off
27.10.2018 Budowlani SA Łódź – Lechia Gdańsk 41:21 (27:11)
Mecz o 3. miejsce
10.11.2018 Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 5:0 (0:0)

Liczba rozegranych spotkań: 16.
 Liczba zwycięstw: 8 (3 u siebie, 5 na wyjeździe).
Liczba remisów: 0.
Liczba porażek: 8 (3 u siebie, 5 na wyjeździe).
Duże punkty: 35 (30 za 6 zwycięstw z punktem bonusowym, 8 za 2 zwycięstwo bez bonusu, 3 punkty za porażkę z bonusem, w tym jedna w meczu o 3. miejsce).
Małe punkty: 409–367 (średnia na mecz 22,7 – 20,4).
Najwyższe zwycięstwo: z KS Budowlanymi Łódź 66:0 (w Gdańsku – 14.04.2018).
Najwyższa porażka: z Ogniwem Sopot 6:71 (w Sopocie – 6.10.2018).
Zdobyte miejsce: 4.

 Razem w całym sezonie zawodnicy Lechii zdobyli 384 punktów (plus 25 punktów za walkower), na co składa się 55 przyłożeń (275 punktów), 38 podwyższeń (76 punktów), 11 wykorzystanych karnych (33 punkty).

Kto grał i zdobywał punkty:

1 Sebastian Kacprzak I linia młyna 14 meczów.
2 Grzegorz Buczek I linia młyna 9 meczów, 5 punktów.
3 Jakub Muchaldo I linia młyna 8 meczów.
4 Karol Szymanowski I linia młyna 14 meczów, 15 punktów.
5 Rafał Witoszyński I linia młyna 14 meczów, 14 punktów.
6 Igor Olszewski I i III linia młyna 15 meczów.
7 Dawid Wesołowski I linia młyna/skrzydłowy ataku 12 meczów, 5 punktów
8 Rafał Lademann II linia młyna 13 meczów
9 Milan Kossakowski II linia młyna 12 meczów, 10 punktów
10 Radosław Dabkiewicz II i III linia młyna 9meczów, 10 punktów
11 Krzysztof Smoliński II i III linia młyna 14 meczów, 5 punktów
12 Mateusz Pawłowski II i III linia młyna 14 meczów, 5 punktów
13 Wiaczesław Miziak II i III linia młyna 5meczów, 5 punktów
14 Marek Płonka jr III linia młyna 14 meczów, 15 punktów
15 Konstantyn Bezverkhyi III linia młyna 6 meczów, 10 punktów
16 Bartłomiej Wójcik III linia młyna 2 meczów
17 Robert Kwiatkowski III linia młyna/obrońca 6 meczów, 15 punktów
18 Paweł Boczulak Łącznik młyna 8 meczów, 43 punktów
19 Rafał Janeczko Łącznik młyna 5 meczów, 38 punktów.
20 Piotr Piszczek Łącznik młyna/skrzydłowy ataku 9 meczów, 5 punktów
21 Miłosz Popławski Łącznik ataku 14 meczów, 12 punktów
22 Anton Shashero Łącznik ataku 6 meczów, 42 punktów
23 Miłosz Bracik Skrzydłowy ataku 6 meczów, 10 punktów
24 Mateusz Rymon-Lipiński Skrzydłowy ataku 9 meczów, 10 punktów
25 Jacek Galewski Skrzydłowy ataku 4 meczów, 10 punktów
26 Bartosz Kruszyński Skrzydłowy ataku 5 meczów
27 Oskar Zieliński Skrzydłowy ataku 3 meczów
28 Tomasz Rokicki Skrzydłowy ataku/obrońca 5 meczów, 25 punktów
29 Igor Górniewicz Skrzydłowy ataku/III linia młyna 5 meczów, 5 punktów
30 Nika Panchvlidze Środkowy ataku 6 meczów, 25 punktów
31 Kewin Bracik Środkowy ataku/obrońca 14 meczów, 10 punktów
32 Artur Fursenko Środkowy ataku/skrzydłowy ataku 6 meczów, 15 punktów
33 Robert Wójtowicz Obrońca/środkowy ataku 11 meczów, 20 punktów
34 Krzysztof Fostiak Rezerwowy ataku 5 meczów
35 Patryk Narwojsz Rezerwowy ataku 3 mecze
36 Oskar Witulski Rezerwowy ataku 1 mecz
37 Fijałkowski Rezerwowy ataku 1 mecz
38 Kay Minkiewicz Rezerwowy ataku 1 mecz
39 Sebastian Dobkowski Rezerwowy młyna 6 meczów
40 Michał Krużycki Rezerwowy młyna 1 mecz
41 Michał Plich Rezerwowy młyna 1 mecz
42 Kacper Grynder Rezerwowy młyna 1 mecz

Punktowało 26 zawodników, pierwsza trójka najskuteczniejszych: P. Boczulak – 43 punkty, A. Shashero – 42 punkty oraz R. Janeczko – 38 punktów.
 Najwięcej przyłożeń zaliczyli: N. Panchvlidze i T. Rokicki – po 5.
Najwięcej przyłożeń w jednym meczu zdobyli: R. Kwiatkowski i T. Rokicki – po 3.
Najlepszym kopaczem zespołu był: Paweł Boczulak, który wykopał 38 punktów (10 podwyższeń i 6 karnych), na drugim miejsce znalazł się Rafał Janeczko z 33 punktami (12 podwyższeń, 3 karne), a na trzecim Anton Shashero z 22 punktami (8 podwyższeń, 2 karne).
Żaden zawodnik nie zagrał we wszystkich 16 meczach. Największą liczbę meczów zaliczył I. Olszewski – 15, ośmiu zawodników zaliczyło 14 występów, byli to: K. Bracik, S. Kacprzak, M. Pawłowski, M. Płonka jr,, M. Popławski, K. Smoliński, K. Szymanowski, R. Witoszyński.
 Największą liczbę rozegranych meczów w podstawowym składzie: K. Bracik i M. Płonka jr po 14.

KADRA POLSKI
Kto grał i zdobywał punkty:
1 Grzegorz Buczek                           3 mecze (Portugalia (24 III), Litwa (3 XI), Holandia (17XI)
2 Tomasz Rokicki                             3 mecze Holandia (3 III), Szwajcaria (17 III), Portugalia (24 III) 5
3 Kewin Bracik                                 2 mecze Portugalia (24 III), Litwa (3 XI)
4 Marek Płonka jr                             2 mecze  Holandia (3 III), Portugalia (24 III) 5
5 Sebastian Kacprzak                      1 mecz Holandia (3 III)

 

foto. Maciej Sztajnert

Facebook

Powered by themekiller.com