Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption
MP 2013

ZMIANY W SZEREGACH ZARZĄDU RC LECHII GDAŃSK

Coś się kończy, coś się zaczyna. Rugbistami gdańskiej Lechii pokierują nowi ludzie. Czteroosobowy zarząd klubu został wybrany w piątek.

Bogdan Jancen – Przedsiębiorca, były V-ce Prezes  m.in Polskiego Związku Rugby, Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby po 12 latach zarządzania klubem oddaje stery. Wraz z drużyną RC Lechii Gdańsk doprowadził do zdobycia Mistrzostwa Polski w Rugby 15 w sezonach 2011/2012, 2012/2013 i 2013/2014 i w odmianie olimpijskiej rugby 7osobowym w sezonach 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013 oraz 2013/2014.

O potrzebie zmian w Rugby Club Lechia mówiło się od dawna. Zdaniem wielu członków, jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów rugby, poprzednia formuła rządów wyczerpała się. Zmiany chciał też były już prezes Bogdan Jancen, który kierował klubem od 2007 roku oraz jego następca Piotr Płoszaj. Na tym stanowisku zastąpił go Arkadiusz Klusek, 45-letni przedsiębiorca z Gdańska, prywatnie brat Mirosława Kluska, byłego rugbisty i trenera młodzieży w RC Lechia Gdańsk.

– To właśnie potrzeba zmian i wprowadzenia świeżej krwi legła u podstaw wyborów w klubie – powiedział „Dziennikowi Bałtyckiemu” Arkadiusz Klusek. 

Dla nowego prezesa RC Lechia najważniejsze cele do realizacji to konsolidacja całego środowiska gdańskiego rugby, rozmowy z potencjalnymi sponsorami, szybka organizacja działań i podział kompetencji wszystkich członków nowego zarządu, organizacja turniejów nie tylko dla seniorów, ale także dla – i z udziałem – klubowej młodzieży oraz dzieci i kobiet, skuteczna promocja rugby w środkach masowego przekazu także poprzez wyniki sportowe i budowanie dobrej atmosfery wokół Lechii poprzez transparentne dla wszystkich działania.

– Mogłoby się wydawać, że w klubie nastąpiła rewolucja, ale tak nie jest – mówi nowy prezes. Chciałbym, żeby Lechia była klubem otwartym dla wszystkich, którzy mają pomysły i ochotę do działania – dodaje Klusek. Nasze drzwi stoją otworem także dla tych, którzy w Lechii już działali, często z różnym skutkiem, ale – jak wiadomo – błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi – dodaje. Chcemy korzystać z doświadczenia wszystkich, którzy je mają, a wiem, że wokół Lechii takich ludzi nie brakuje.

Nowy zarząd Lechii to oprócz Arkadiusza Kluska także Marlena Mroczyńska, rugbistka Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, Maciej Olszewski, który współpracował z poprzednim zarządem jako dyrektor biura oraz Marek Płonka, były reprezentant Polski i były selekcjoner naszej kadry narodowej. Pierwsze wyzwanie dla nowego zarządu to planowane spotkanie z zawodnikami I drużyny RC Lechia Gdańsk.

Obecnie drużyna trenuje trzy razy w tygodniu. Dwie jednostki treningowe realizowane są pod kątem wytrzymałości biegowej oraz poruszania się po boisku, natomiast trzeci trening jest typowo siłowy.

Do rozpoczęcia sezonu pozostał ponad miesiąc. Do 10 lutego kadra Lechii Gdańsk będzie dopięta na ostatni guzik.

 

Dziennik Bałtycki

Trójmiasto.pl