Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Rugby: Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew 15:40

Rugbiści gdańskiej Lechii przystąpili do meczu z Orkanem Sochaczew wiedząc, że za nierozegrany ze względu na brak opieki medycznej na stadionie w Pruszczu w poprzedniej kolejce mecz z KS Budowlani punkty walkowerem otrzyma rywal.

 – Będziemy odwoływać się od decyzji Wydziału Gier i Dyscypliny PZR bo uważamy, że jest niesprawiedliwa – powiedział Arkadiusz Klusek, prezes RC Lechia Gdańsk.

Spotkanie z Orkanem odbyło się, ale lechiści sprawiali wrażenie przybitych tą decyzją i goście z Sochaczewa szybko objęli prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło już 21:0.

Biało-zieloni ambitnie walczyli o redukcję start, ale były zbyt duże, aby je odrobić. Pokazali jednak, że drużyna ma spory potencjał, nad wykorzystaniem którego trzeba pracować już w następnym sezonie.

Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew 15:40 (5:26)

Punkty dla Lechii: Krzysztof Smoliński, Nika Panchulidze i Anri Bogveradze po 5.
Lechia: Witoszyński, Buczek, Kacprzak – Lademann, Kossakowski – Olszewski, Smoliński, K. Krużycki – Boczulak – Popławski – Panchulidze, Wesołowski, K. Bracik, Rymon-Lipiński – Wójtowicz oraz Kuzmienkow, Gardziewicz, Kavtaradze, Bogveradze, Górniewicz, Adamiak, Kruszczyński, Lebiediew.

Po 8 kolejkach Lechia Gdańsk z jedenastoma punktami na koncie zajmuje przedostatnie 9 miejsce. Za dwa tygodnie w ostatnim meczu sezonu Biało-Zieloni zmierzą się na wyjeździe z Budowlanymi Lublin.

Author: DarioB

Zdjęcie: KwiatkowskiFoto