Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Jurij Buchało, trener rugbistów Lechii Gdańsk: Ten sezon będzie lepszy

Ten sezon z pewnością będzie lepszy, niż poprzedni – zapewnia Jurij Buchało, trener rugbistów Lechii Gdańsk. Biało-zieloni nowe rozdanie rozpoczną od wyjazdowego pojedynku z Budowlanymi Łódź SA. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 17. Szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji pięciu nowych zawodników. – W każdym meczu potrzebujemy wsparcia kibiców i prawdziwych fanów. Lechia Gdańsk to dumny klub i trzeba go wspierać. W czwartek przedstawimy sylwetkę rugbistów Arki Gdynia, a w piątek mistrzów Polski – Ogniwo Sopot.

Na przełomie sierpnia i września rozpocznie się kolejny sezon ekstraligi rugby. Jednym z trójmiejskich przedstawicieli będzie tradycyjnie Lechia Gdańsk. Cały zespół z trenerem na czele do nowego rozdania podchodzi z nowymi nadziejami, po tym jak poprzednie rozgrywki zakończyli na 9. pozycji

Bardzo solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy i liczmy, że przyniesie on zamierzony efekt. Trenowaliśmy przez pięć dni w tygodniu, a dopiero w ostatnich dniach obniżyliśmy intensywność. Lechia Gdańsk ma zawsze wysokie wymagania. Tego oczekują od nas kibice i tego potrzebuje klub. Przez wgląd na historię nigdy nie możemy pozwalać sobie na słabsze momenty, musimy walczyć i zawsze zostawiać wszystko na boisku. Ten sezon z pewnością będzie lepszy, niż poprzedni” – zapewnia Jurij Buchało, trener Lechii Gdańsk.

W pogoni za lepszymi rezultatami, biało-zieloni dokonali roszad tego lata. Do klubu dołączyło dwóch Gruzinów: Aleko Gigashvili i Irlaki Tsivtsivadze, którzy zagrają w formacji młyna, a także dwóch młodzieżowych reprezentantów Ukrainy: Dmytro Prodeus i Oleksandr Makar. Piątym graczem, który uzupełnił skład jest Sebastian Stolarz, który grał ostatnio w KS Budowlanych Łódź. Zespół ponownie wzmocni Rafał Janeczko, który wraca po kontuzji ścięgna Achillesa. W najbliższym meczu z powodów osobistych zabraknie natomiast Miłosza Popławskiego.

Pozyskaliśmy nowych zawodników, dzięki czemu będziemy mieli szersze pole manewru. Brakuje jednak jeszcze kilku rugbistów na pewne pozycje, a szczególny problem mamy z rozgrywającym – dodaje szkoleniowiec

Jesienne zmagania rugbiści Lechii Gdańsk rozpoczną od wyjazdowego pojedynku z ostatnim finalistą – Budowlanymi Łódź SA. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 17. Pierwszy domowy mecz odbędzie się natomiast w kolejny weekend, a rywalem będzie Pogoń Siedlce. Trener podkreśla, że wsparcie fanów będzie ogromnym wsparciem dla biało-zielonych przez cały sezon.

Potrzebujemy wsparcia kibiców i prawdziwych fanów. Lechia Gdańsk to dumny klub i trzeba go wspierać. Jesienią przyjedzie do nas wiele solidnych zespołów, dzięki czemu szykuje się nam wiele wspaniałego widowiska. Wszystkich serdecznie zapraszam na stadion przy al. Grunwaldzkiej – zachęca trener biało-zielonych.

W odróżnieniu do poprzednich rozgrywek, w ekstralidze zagra jedynie dziewięć drużyn. Przed startem sezonu włodarze KS Budowlanych Łódź poinformowali, że zespół wycofał się i nie przystąpi do sezonu. Po rozegraniu kompletu spotkań, ostatnia drużyna w tabeli spadnie bezpośrednio do I ligi, a 8. zespół zagra w meczu barażowym o utrzymanie, bowiem w przyszłym roku ekstraliga rugby będzie liczyła 8 ekip.

Dla nas, jako zespołu nie będzie miało to większego wpływu. Szkoda jednak, bo cierpi na tym wizerunek całej ligi. Powinno grać 10 drużyn, ale widocznie zespół z Łodzi potrzebuje małego kroku w tył dla rozwoju tego klubu. Teraz muszą bez presji przetrwać w niższych ligach. Musimy trzymać się reguł, takie są realia – kończy Jurij Buchało

Damian Konwent

Czytaj również na trojmiasto.pl