Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Mecz sezonu za nami: Młodzież RC Lechia Gdańsk kontra Rodzice RC Lechia Gdańsk!

Zimne dni? Nie dla rugbistów! Szczególnie, jak ma się od 6 lat wzwyż, temperatura to żadne wyzwanie. Dlatego nasze drużyny młodzieżowe RC Lechia Gdańsk: mini-żaki, żaki i młodzicy we wtorek dzielnie stawili czoła drużynie rodziców podczas Najważniejszego Meczu Sezonu, czyli tradycyjnego już spotkania Dzieci-Rodzice na boisku przy Grunwaldzkiej 244.

Obie drużyny – dzieci i dorosłych – poszły na całość, co widać w galerii zdjęć (zapraszamy poniżej) ? Były mocne szarże, były sprytne podania, była walka w młynie. A przede wszystkim – była doskonała zabawa! Rodzice zarzekają się, że wynik był remisowy, ale my wiemy swoje…

Trenerem drużyny Dzieci był Miłosz Popławski – na co dzień pracujący z żakami i młodzikami. Nad Rodzicami komendę objął Grzegorz Śliwiński, który na co dzień trenuje mini-żaki. Całość sędziował Michał Pietryk, trener i koordynator młodzieżowych grup RC Lechia Gdańsk. Z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować trzeciej połowy meczu, ale wrócimy do tego tematu, gdy tylko pandemia pozwoli rozluźnić reżim sanitarny.

Jesteśmy dumni, że dzieciaki z lwem na piersi to nie tylko sportowa nadzieja, ale przede wszystkim wychowanie w duchu wartości rugby – czyli uczciwości, walki do końca, szacunku dla przeciwnika.

Stawiamy na młodzież!

? W RC Lechia Gdańsk trenuje ponad 120 dzieciaków w kilku grupach wiekowych.
? Profesjonalni trenerzy młodzieży prowadzą zajęcia 3 razy w tygodniu,
? Regularnie mierzymy się nie tylko z dzieciakami z Ogniwa Sopot, Arki Gdynia czy Arki Rumia – ale również zespołami z całej Polski
? Organizujemy turnieje (również międzynarodowe!)
? Nasi juniorzy są regularnie powoływani do reprezentacji.

Zapraszamy wszystkich chętnych, tutaj ważne są serce i charakter, dla każdego znajdziemy miejsce na boisku! Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wszystko to byłoby niemożliwe, gdyby nie nieustanne wsparcie Miasta Gdańsk – oraz firm, które na co dzień pomagają nam prowadzić sekcję młodzieżową: OSK Obelix, Northgate Logistics, Creator usługi budowlane.

Zacięty mecz na szczycie fotografował profesjonalnie Jacek Klejment, wspierał Dawid Linkowski, a marketingową oprawę koordynowała Inntu, trójmiejska agencja komunikacyjno-marketingowa wspierająca rugby.

Dziękujemy!