Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Mecz z Siedlcami: walka o zwycięstwo na otwarcie wiosny

Pierwszy mecz w 2021 r. rugbyści RC Lechia Gdańsk grają już 6. marca, z Pogonią Awenta Siedlce. Zaległe spotkanie z ubiegłego roku otwiera rundę, do której przystępujemy mocno zmotywowani i ze wzmocnieniami w składzie. Jak będziemy grali? Opowiada trener Jurij Buchało

Spotkanie z Pogonią jest wstępem do rundy wiosennej: bardzo intensywnej, jak wynika z kalendarza PZRugby. Podopieczni Jurija Buchało solidnie przepracowali zimę – zarówno motorycznie i siłowo, jak i doskonaląc grę.

– Przerwa była długa, ale wszyscy mieli ją dłuższą z powodu COVID. Zima dała się we znaki w tym roku, ale działaliśmy bardzo intensywnie, przygotowywaliśmy się motorycznie i biegowo. Jestem bardzo zadowolony pod względem – mówi Jurij Buchało, trener RC Lechia Gdańsk.

Mecz z Pogonią Awenta Siedlce to dziewiąte spotkanie tych drużyn. Dotychczas czterokrotnie tryumfowaliśmy na boisku, cztery razy wygrywała też Pogoń. Sobotni mecz rozstrzygnie tę rywalizację. Pogoniści już grali w tym roku: w ubiegły weekend podjęli Juvenię Kraków, którą pokonali z bonusem. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo – rugbiści z Krakowa postawili twarde warunki.

– Pogoń Awenta Siedlce to przeciwnik wymagający, ale cieszymy się, że zaczynamy od mocnego meczu, bo bardzo brakowało nam rugby. My jako RC Lechia Gdańsk zawsze gramy o wysokie cele i to się nie zmieni. Pracujemy regularnie, mocno, krok po kroku – dodaje trener

Lechia wzmocniła się w przerwie zimowej: w klubie pojawili się nowi zawodnicy. Wzmocnienia to awanse z drużyny juniorów, ale również gracze doświadczenie w seniorskim rugby, którzy dołączyli do RC Lechia Gdańsk.

– Zobaczymy wśród graczy Sylwka Kopra, wcześniej gracza Ogniwa Sopot, który wrócił do treningów. Pojawi się również z nami Wład Bokowenko – rugbysta z Ukrainy, ambitny i inteligentny chłopak, z ciekawym doświadczeniem z niższych lig w Anglii. Mamy w drużynie również zawodnika z Zimbabwe, w trzeciej linii młyna, ale ponieważ przyjechał do nas niedawno, powinien się najpierw zaadaptować. Zobaczymy, czy wejdzie do składu już na mecz z Pogonią – komentuje trener Buchało.

W składzie w tej rundzie zabraknie Grzegorza Buczka, kapitana, który do tej pory leczy kontuzję. Jego funkcję przejmie na czas rundy wiosennej Rafał Lademann. Nie zobaczymy również Rafała Witoszyńskiego, który także jest kontuzjowany.

– Pochwalę cały zespół – bo zrobiliśmy duży postęp, scementowaliśmy drużynę. Sportowo i rugbowo myślę, że warto w tej rundzie obserwować Roberta Wójtowicza, który zagrał znakomitą rundę jesienną. To młody chłopak, ale już daje dużą wartość drużynie i ma szansę stać się wiodącą postacią. Oczywiście, doświadczeni Tomek Rokicki czy Rafał Lademann na pewno również będą stanowili o sile Lechii. W tej rundzie jesteśmy bardziej stabilni, mocni – wyjaśnia trener.

Pierwszy mecz zaczyna się o 11:00, w sobotę.

Skład na mecz Pogoń Awenta Siedlce – RC Lechia Gdańsk:

1. Kacprzak Sebastian
2. Wieczorkowski Mikołaj
3. Kamoń Norbert
4. Krużycki Michał
5. Lademann Rafał
6. Olszewski Igor
7. Kossakowski Milan
8. Smoliński Krzysztof
9. Boczulak Paweł
10. Możejko Jakub
11. Bracik Miłosz
12. Rokicki Tomasz
13. Wójtowicz Robert
14. Wesołowski Dawid
15. Niespodziany Olaf
16. Kowalewski Krzysztof
17. Koper Sylwester
18. Wład Bokovenko
19. Colin Nyaoda
20. Janeczko Rafał
21. Kruszczyński Bartosz
22. Dobkowski Sebastian
23. Plich Michał

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z trenerem, przed pierwszym meczem rundy wiosennej!