Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Święto 65 lat rugby w Gdańsku – zapraszamy!

Już za niecałe dwa tygodnie, 4 i 5. czerwca, będziemy hucznie obchodzili rocznicę 65 lat obecności rugby w Gdańsku! Zapraszamy serdecznie zawodników, weteranów, rodziców młodych rugbistów, a także wszystkich miłośników sportu na wyjątkowe święto. 

Jeśli znasz rugby – nie może Cię tam zabraknąć. Jeśli nie znasz – to doskonała okazja, żeby zrozumieć, o co chodzi w tym wyjątkowym sporcie z jajowatą piłką w roli głównej! Rugby Club Lechia Gdańsk został założony w 1956 roku, 1. maja – my świętujemy tę rocznicę w przedłużony weekend, na stadionie Lekkoatletyki i Rugby przy Al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku. 

Przewidzieliśmy na tę datę wyjątkowe atrakcje; oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym tak, aby można było bezpiecznie cieszyć się rugby na świeżym powietrzu.

Rugby to nie tylko sport – to również (a może przede wszystkim?) wydarzenie społeczne, jednoczące rodziny i pokolenia. Dlatego uroczyste obchody zaczynamy już 4. czerwca, o godz. 18:00, meczem naszej młodzieży… z rodzicami! Te spotkania mają swój niepowtarzalny charakter, historię, i bywają nie mniej zacięte niż szlagiery Ekstraligi… Szczególnie dla rodziców 😉 

Oczywiście podczas meczów bawimy się wszyscy razem, a całość kończymy wspólnym zdjęciem i uroczystym ogłoszeniem wyników.

Główna część wydarzenia zaplanowana jest na Rugbową Sobotę. Planujemy wtedy Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, w którym udział wezmą drużyny mini-żaków, żaków i młodzików. Podczas meczu działać będzie Lechia Grill, będzie można również dowiedzieć się wszystkiego o naborze do sekcji młodzieżowych RC Lechia Gdańsk.

Po południu odbędzie się mecz Weteranów RC Lechii Gdańsk przeciwko naszej ekstraligowej drużynie seniorów. Całość zawodów będzie można obserwować w internecie dzięki transmisji ImprezyLive.pl.

Dodatkowo podczas spotkania uhonorujemy naszych sponsorów, dzięki którym możemy grać: od największych, takich jak Miasto Gdańsk, Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, przez sponsorów zrzeszonych w Klubie Złotych Lwów. Nie zapomnimy również o naszych patronach, którzy w serwisie Patronite dzielnie wspierają nasz klub!

Po wszystkim zapraszamy tradycyjnie na Trzecią Połowę, gdzie w grillowych klimatach będzie można porozmawiać z zawodnikami!

Zapraszamy!

Szczegółowy plan uroczystości:

4.06, piątek

18:00-19:30 Mecz rodzice-dzieci, GOKF, Al. Grunwaldzka 244

 

5.06, sobota

9:00 – 16:00 Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

8:30 – odprawa młodzik

9:00 – 15:00 start i zakończenie rozgrywek w kategorii młodzik

9:00 – odprawa w kategorii żak

9:30 – 12:30 start i zakończenie rozgrywek żak

11:30 – odprawa kategorii mini-żak

12:30 – 16:00 start i zakończenie rozgrywek mini żak

16:00 -17:45 Jubileuszowy Mecz: Weterani RC Lechia Gdańsk – RC Lechia Gdańsk

17:45 – 18:30 Uroczyste podziękowania: 65 Lat Rugby w Gdańsku

19:00 – 21:00 Trzecia Połowa – spotkanie miłośników rugby

Więcej informacji: biuro@lechiarugby.pl