Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Warszawski turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7 dla RC Lechia Gdańsk

Po trzech latach nieobecności w Rugby 7, czyli olimpijskiej odmianie naszej dyscypliny, wróciliśmy do rozgrywek z przytupem. W sobotę nasza siódemkowa drużyna wygrała pierwszy turniej Mistrzostw Polski, inkasując tym samym 20 punktów za pierwsze miejsce. Prowadzimy w  tej rywalizacji!

W swojej grupie eliminacyjnej kolejno pokonaliśmy Skrę Warszawa (26:21), Posnanię Poznań (15:12) i Legię Warszawa (41:0). W półfinale wygraliśmy z Orkanem Sochaczew z grupy B (19:5). Finał pokazał, że zwycięstwo w grupie nad Posnanią Poznań nie było przypadkowe – końcowy wynik na tablicy to 32:17. Trzecie miejsce zajął Orkan Sochaczew, pokonując Juvenię Kraków 24:5.

– Cieszymy się, że zwycięstwem wracamy do siódemek po trzech latach nieobecności. Naszym celem minimum był awans do “4”. Niby na papierze dysponowaliśmy mocnym składem, ale w tej odmianie rugby nie grają tylko nazwiska, ale potrzebne jest zagranie i doświadczenie. Posnania to solidna ekipa i jeszcze za wcześnie na wieszanie nam na szyjach medali. Walka o tytuł zapewne będzie się toczyć do ostatniego turnieju. Dodatkowo mam satysfakcję, że wygraliśmy drużyną, w której grało dużo młodzieży, w tym dwóch 17-latkówmówi portalowi Trojmiasto.pl trener Buchało.

– Bardzo dobry debiut zanotowali młodzi zawodnicy, którzy grali cały mecz z Legią Warszawa: Olek Czerniak, Paweł Bystrzyński i Antek Kopecki – dodaje trener Buchało.

W naszym składzie zagrali zawodnicy znani z ekstraligowych boisk z odmiany piętnastkowej: Milan Kossakowski, Claude Johannes, Jason Makhari, Lusanda Xakwana, Robert Wójtowicz, Dawid Wesołowski, Paweł Boczulak, Bartosz Kruszczyński, Paweł Bystrzyński, Olaf Niespodziany, Aleksander Czerniak, Antoni Kopecki.

Lechia wraca do rugby 7 po przerwie. Wcześniej w mistrzostwach Polski, obok AZS AWF Warszawa, odnosiliśmy znaczące sukcesy: mamy na koncie osiem tytułów mistrzowskich, z czego aż siedem z rzędu zdobyliśmy w latach 2010-16. Ostatnie złoto zdobyliśmy w 2018 roku.

Najbliższy turniej rugby 7 już 10-11 października w Gdańsku. Zapraszamy!

TABELA RUGBY 7:

  1. Lechia Gdańsk 20 pkt.
  2. Posnania Poznań 18 pkt.
  3. Orkan Sochaczew 16 pkt.
  4. Juvenia Kraków 14 pkt.
  5. Skra Warszawa 12 pkt.
  6. Rugby Białystok 10 pkt.
  7. Legia Warszawa 8 pkt.
  8. Budowlani Lublin 6 pkt.

O kolejności w mistrzostwach decydują punkty z czterech turniejów. W ostatnim punkty mnożone są przez 1,5. Bierze w nim udział 6 najlepszych drużyn po trzech pierwszych zawodach.