Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Dzieciaki kochają rugby: rozegraliśmy już czwarty Bufab Rugby Amber Cup!

W weekend 2-3 października na naszych boiskach przy Grunwaldzkiej 244 rozegraliśmy już czwartą edycję turnieju Bufab Rugby Amber Cup 2021. To impreza, która już na stałe wpisała się w krajobraz polskiego młodzieżowego rugby. Tegoroczna rywalizacja co prawda ze względów na trwająca na świecie pandemię skupiła tylko rywalizację drużyn z całej Polski, ale emocje były na międzynarodowym poziomie. Do rywalizacji stawiły się drużyny z Trójmiasta: Arka Gdynia, Arka Rumia, Ogniwo Sopot oraz Lechia Gdańsk, a spoza Pomorza przyjechały drużyny Rugby Olsztyn i AZS AWF Warszawa.

Turniej odbył się w czterech kategoriach wiekowych: mini żak, żak, młodzik oraz kadet.

Pierwszego dnia turnieju rywalizowały w rozgrywkach grupowych kategorie młodzika U14 i kadeta U16, natomiast żak U12 i mini żak U11 swoje mecze razem z finałami rozegrali w sobotnie popołudnie. Zwycięzcami zostali Ogniwo Sopot w U11 i Arka Rumia w U12.

Drugi dzień zawodów obfitował w emocjonujące mecze play-off młodzika i kadeta, gdzie w obu kategoriach wiekowych zwyciężyły drużyny RC Lechia Gdańsk.

Podczas całego turnieju dzieci i młodzież mogła posilić się pysznymi ciastami oraz posiłkami regeneracyjnymi przygotowanymi przez rodziców klubu RC Lechia – dziękujemy bardzo za Wasze serce i zaangażowanie dla rugby!

Turniej był możliwy dzięki licznym sponsorom i firmom: sedecznie dziękujemy Bufab sp z.o.o, Northgate Logistic sp z.o.o, Speednet sp z.o.o, OSK Obelix, Piekarnia-cukiernia Eres Mariusz Wierzchowski, Ministerstow Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Farm Frites Poland, Creator Sp z.o.o.

Do zobaczenia za rok!

Poniżej relacja z turnieju:

RELACJA Z ROZGRYWEK W SOBOTĘ 2.10.2021

RELACJA Z ROZGRYWEK W NIEDZIELĘ 3.10.2021

 

 

NIEDZIELA