View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Siódemki w Poznaniu: gorszy turniej naszej drużyny

Czwarte miejsce na cztery startujące drużyny w trzecim turnieju Mistrzostw Polski w Poznaniu – tak zakończyły się zawody w olimpijskiej odmianie rugby w Poznaniu. Mamy niedosyt po tym turnieju, w którym zdobyliśmy jedynie 14 punktów – i w klasyfikacji generalnej przesunęliśmy się na drugie miejsce. Pracujemy jednak dalej, ostatni, czwarty turniej w Sochaczewie rozstrzygnie, jakie miejsce zajmiemy w sezonie Rugby 7!

26 marca 2022 r. w Poznaniu odbył się III turniej Mistrzostw Polski Rugby 7. W turnieju zwyciężyła drużyna Posnanii Poznań, która po zaciętym finale pokonała Orkan Sochaczew 19:17, a podium uzupełniła drużyna Skry Warszawa, która w meczu o 3 miejsce pokonała dotychczasowego lidera cyklu MPR7 Lechię Gdańsk 43:12. W turnieju miała wziąć również udział drużyna Legii Warszawa – niestety, jak wynika z informacji PZRugby, z powodów technicznych nie dojechała do Poznania.

Skład RC Lechia Gdańsk na turniej:

Zavien Klaasen, Kewin Bracik, Claude Johannes, Paweł Boczulak, Jason Makhari, Robert Wójtowicz, Bartosz Kruszczyński, Radosław Dabkiewicz, Jakub Romanowicz, Jan Kopecki, Krzysztof Smoliński, Sebastian Beśka.

Trener: Jurij Buchało.

Kierownik drużyny: Przemysław Sidorowicz.

Klasyfikacja III turnieju MPR7

1. Posnania Poznań – 20 pkt.; 2. Orkan Sochaczew – 18 pkt.; 3. Skra Warszawa – 16 pkt.; 4. Lechia Gdańsk 14 pkt.

Zwycięzca turnieju zdobywa 20 pkt. do klasyfikacji generalnej; 2 miejsce to 18 pkt., 3 miejsce – 16 pkt. itd. Punktowane są miejsca do ósmego włącznie, za które można otrzymać 6 punktów. Po trzech turniejach (w Warszawie, Gdańsku i w Poznaniu) klasyfikacja przedstawia się następująco: