Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Nowy trener RC Lechia Gdańsk

Tomasz Rokicki obejmuje prowadzenie drużyny seniorów RC Lechia Gdańsk w Ekstralidze Rugby od najbliższego meczu z Juvenią Kraków, Jurij Buchało pozostaje w klubie i będzie pracować z młodzieżą. To najważniejsze, wiosenne zmiany w sztabie trenerskim naszego klubu.

– W sporcie zmiana jest naturalnym zjawiskiem. Pozwala na spojrzenie z nowej perspektywy, wytyczenie nowych celów, dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie na stanowisku szkoleniowca. Bardzo dziękujemy Jurijowi za ogrom pracy i jego zaangażowanie w seniorów. Jednocześnie nie rozstajemy się: z jego doświadczenia będą mogli teraz czerpać juniorzy, którzy są dla nas bardzo ważni. To przyszłość drużyny, wielu juniorów już dziś mocno dobija się do pierwszego składu – mówi Maciej Olszewski, prezes RC Lechia Gdańsk.

Skład seniorski RC Lechia Gdańsk prowadzi dziś Tomasz Rokicki, długoletni zawodnik RC Lechia Gdańsk, doskonale znany z boisk ze swej waleczności, serca do gry i zaangażowania w rugby.

Przygoda z Lechią będzie jego trenerskim debiutem.

– Bardzo się cieszę, że zostałem obdarzony takim zaufaniem. W rugby przejście z boiska na ławkę trenerską nie jest rzadkim zjawiskiem, i to jest właśnie mój kierunek. Przed nami ważne spotkania, jesteśmy na dobrym, trzecim miejscu w tabeli, ale Ekstraliga jest w tym roku niezmiernie wyrównana. Każdy mecz będzie meczem walki. Damy z siebie wszystko, ten zespół ma spore ambicje. Moje zadanie, razem ze sztabem szkoleniowym, to jak najlepiej pomóc w ich realizacji – komentuje Tomasz Rokicki.

W sztabie trenerskim za szkolenie młyna odpowiada Sławomir Kaszuba, kierownikiem drużyny  jest Przemysław Sidorowicz. Fizjoterapeutą jest Robert Cajzer.