Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Twardy mecz, ale tylko z bonusem defensywnym (video)

W meczu z Budowlanymi Lublin kibice obejrzeli wyrównane zawody obu drużyn – niestety, nie udało się nam zwyciężyć, pomimo prowadzenia przez większość czasu. W ostatnich zawodach rugby tej rundy w Gdańsku musimy zadowolić się bonusem defensywnym.

Wietrzny dzień, dobra pogoda, motywacja na najwyższym poziomie i walka bezpośrednio o kontakt z rugbową czołówką: tak zapowiadały się zawody w sobotę, 29.10.2022. Niestety, pomimo walki do końca i dobrego rugby, nie udało się nam przeważyć szali zwycięstwa na naszą stronę i Budowlani wywożą z Gdańska 5 punktów.

My zdobyliśmy bonus defensywny, który choć ważny – jest poniżej naszych oczekiwań.

Teraz przez najbliższe dwa tygodnie gra kadra, później wracamy do rywalizacji i jedziemy na ostatni mecz sezonu do Łodzi, żeby walczyć z Masterpharm Rugby Łódź.

 

Lechia Gdańsk – Edach Budowlani Lublin 28:32 (19:10)

Punkty:

LECHIA: Paweł Boczulak 10 (2K, 2pd), Toring Sachin 7 (P, pd), Zavien Klaasen 5 (P), Krzysztof Smoliński 5 (P),

BUDOWLANI: Ndlovu Nkululeko 17 (P, 2K, 3pd), Panashe Dube 5 (P), Piotr Wiśniewski 5 (P), Marzuq Maarman 5 (P)

Sędziowie: Dominik Jastrzębski, Daniel Kowalski, Kamil Mikołajczyk

Kartki: LECHIA: Grzegorz Buczek, Robert Kwiatkowski, BUDOWLANI: Wojciech Brzezicki

Składy:

LECHIA: Igor Olszewski, Grzegorz Buczek, Andile Ngonyama (71’ Jerzy Wojnicz), Milan Kossakowski, Michał Krużycki (68’ Robert Kwiatkowski), Marek Płonka, Colin Nyaoda, Krzysztof Smoliński, Paweł Boczulak, Toring Sachin, Bartosz Kruszczyński, Zavien Klaasen, Robert Wójtowicz, Igor Górniewicz (69’ Jakub Romanowicz), Payi Xolela

BUDOWLANI: Marzuq Maarman, Oleksii Novikov, (70’ Rudziński), Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński (63’ Jakub Dec), Michał Musur, Dominik Tomaszewski, Piotr Wiśniewski, Kuziwakwashe Kazembe, Ndlovu Nkululeko, Panashe Dube, Grzegorz Szczepański, Michał Węzka, Maciej Grabowski, Wojciech Brzezicki.