Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Rugbowe jajo na biegowym szlaku

Nie tylko zaczęliśmy wakacje, ale również intensywnie korzystaliśmy z pięknej pogody w ostatnich dwóch miesiącach, żeby ruszać się i namawiać do ruchu innych! W ramach projektu „Rugbowe jajo na biegowym szlaku”, którego partnerem są Lasy Państwowe, przez cały maj i czerwiec w każdą sobotę biegaliśmy – nasi młodzi adepci Akademii Rugby RC Lechia Gdańsk wspólnie z rodzicami.

Rugby Club Lechia Gdańsk w każda sobotę maja i czerwca 2023 r podjęła działania, w ramach których odbywały się zajęcia biegowe dla dzieci, młodzieży i rodziców klubu.

W każdym ze spotkań brało udział przynajmniej 14 osób; najwięcej udało się nam zebrać 25 uczestników. Przed każdymi zajęciami biegowymi Trenerzy klubu RC Lechia: Miłosz Popławski, Michał Pietryk oraz Grzegorz Śliwiński, którzy na zmianę co weekend prowadzili zajęcia, przedstawiali przed uczestnikami cele i zadania każdych zajęć.

Znakomite warunki jaki oferują pomorskie lasy oraz tereny zielone do przeprowadzenia zajęć na świeżym powietrzu, pozwoliły nie tylko biegać, ale również grać i bawić się z piłką. To pozytywnie wpłynęło na popularyzację aktywności fizycznej lokalnej młodzieży w lasach – również w tych należących do Lasów Państwowych, partnera projektu realizowanego przez klub RC Lechia Gdańsk.

Młodzież bardzo aktywnie wzięła udział w zajęciach, wyrażając swoje zadowolenie ze wspólnej integracji zarówno z klubem, jak i ze swoimi rodzicami: czasami sobotnie przebieżki były jednymi z nielicznych okazji zadbania o wspólną aktywność fizyczną pomiędzy rodzicami i dziećmi.

Na zakończenie biegania podczas ostatniego spotkania w czerwcu w specjalnie wyznaczonym miejscu na Gdańskim GOKFie, odbyło się integracyjne ognisko dla rodziców trenerów i dzieci klubu RC Lechia biorących udział w cotygodniowym bieganiu.

Sprawozdanie z działań podjętych w związku z realizacją wydarzenia „Rugbowe jajo na biegowym szlaku”

  1. Nazwa Wydarzenia : Rugbowe jajo na biegowym szlaku”
  2. Termin Realizacji: 1.05-30.06.2023
  3. Podmioty zaangażowane w organizację : RC Lechia Gdańsk
  4. Priorytetowy obszar: Aktywność na świeżym powietrzu , proekologiczna edukacja dzieci i młodzieży , promocja Lasów Państwowych
  5. Cel realizacji projektu + grupa docelowa: Wzrost świadomości wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu dzieci i rodziców z klubu RC Lechia Gdańsk

Byliśmy również aktywni w social media – informując i zapraszając na całą akcję rodziców i dzieciaki.

Dziękujemy Wam za udział!

Zapraszamy do galerii zdjęć!