banner mistrz

R.C. Lechia Gdańsk

Przegrana w Łodzi w meczu z Budowlanymi.

W pierwszym, wiosennym meczu Ekstraligi , rugbiści RCLG ulegli na wyjeździe miejscowym Budowlanym S....

Ostatnie godziny do meczu

W piątek o godzinie 17.30 autokar z rugbistami RC Lechia Gdańsk na pokładzie wyruszył z Gdańska w ki...

Mistrzostwa Europy U 18 Francja 2015

W ostatnią środę odbył się ostatni trening reprezentacji Polski rugby do lat 18 przed wylotem do Fra...

  • Przegrana w Łodzi w meczu z Budowlanymi.

    Poniedziałek, 30. Marzec 2015 09:00
  • Ostatnie godziny do meczu

    Sobota, 28. Marzec 2015 15:08
  • Mistrzostwa Europy U 18 Francja 2015

    Piątek, 27. Marzec 2015 12:28

Aktualności Seniorzy

Written on 30 Marzec 2015, 09.00 by Piotr Płoszaj
W pierwszym, wiosennym meczu Ekstraligi , rugbiści RCLG ulegli na wyjeździe miejscowym Budowlanym S.A 25-16.W pierwszej połowie zdecydowanie lepsi byli łodzianie, którzy trzykrotnie przedzierali się na nasze pole punktowe.W drugiej połowie przeważała nasz drużyna. foto: Krzysztof...
Written on 28 Marzec 2015, 15.08 by Piotr Płoszaj
W piątek o godzinie 17.30 autokar z rugbistami RC Lechia Gdańsk na pokładzie wyruszył z Gdańska w kierunku Łodzi. W godzinach wieczornych ekipa dotarła do hotelu Chrobry, położonego koło Łęczycy . Plan na sobotę : rano -śniadanie , lekki trening, w samo południe -obiad i około godziny trzynastej wyjazd...
Written on 27 Marzec 2015, 10.00 by Piotr Płoszaj
Po zimowym śnie budzi się Ekstraliga Rugby, do decydującej batalii o medale ruszają cztery drużyny grupy mistrzowskiej. Rusza również gra w grupie "spadkowej" walczącej o miejsca 5-8.Pierwszy mecz na stadionie w Gdyni rozegrają drużyny Arki i Ogniwa, start meczu godzina 14.30. Mecz poprowadzi sędziowska...
Written on 25 Marzec 2015, 12.51 by Piotr Płoszaj
Jak mówi stary brytyjski slogan "Saturday is a rugby day". Kilka lat temu grupa entuzjastów rugby spróbowała zrobić z tego hasła coś wymiernego. I tak powstała inicjatywa by każda ostatnia sobota marca była obchodzona jako Rugby Day. Trójmiejscy Barbariansi właśnie zapraszają na wspólne...
Written on 24 Marzec 2015, 14.04 by admin
Fundacja Pomorze Dzieciom i Hospicjum Pomorze Dzieciom mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w wielkanocnej akcji charytatywnej "Malowanie mazurków – pomoże dzieciom". W trakcie akcji będziemy dekorować świąteczne mazurki – pomagać nam będą osoby znane i lubiane. Wraz z nimi będziemy zbierać...
Written on 23 Marzec 2015, 10.19 by Piotr Płoszaj
W sobotnie południe na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Rugby. Nastąpiła zmiana najważniejszych organów rugbowej centrali. Zgromadzenie było efektem uchwały podjętej przez delegatów na poprzednim walnym, które odbyło się w grudniu ubiegłego...
Written on 15 Marzec 2015, 16.12 by Piotr Płoszaj
W sobotnie popołudnie na stadionie Gokfu, nasza drużyna rozegrała towarzyski mecz z ekipą Skry Warszawa. Była to próba generalna przed rozpoczynającą się wiosenną rundą sezonu 2014/2015.   Autor zdjęć Bogusław Olszewski   Zdecydowane zwycięstwo odnieśli biało-zieloni - 55-5. Grano tylko...

Aktualności Dzieci i Młodzież

Mistrzostwa Europy U 18 Francja 2015 Mistrzostwa Europy U 18 Francja 2015 W ostatnią środę odbył się ostatni trening reprezentacji Polski rugby do lat 18 przed wylotem do Francji na rozgrywki Mistrzostw Europy 2015...
Wychowawcze walory rugby jako dyscypliny sportowej - Mirosław Szczpański  Wychowawcze walory rugby jako dyscypliny sportowej - Mirosław Szczpański Gry od najdawniejszych czasów były nieodzowną częścią życia każdego człowieka. Właśnie z gry ludzie wydobywali radość i przyjemność. Można s...
U18: Polska v Litwa 54:0 U18: Polska v Litwa 54:0 Mecz Reprezentacji U 18 Polski i Litwy, odbył się w Gdyni w dniu 17.01.2015 roku. Rozegrano spotkanie w kwartach: 2x20 minut i 2x15 minut. C...
III Turniej Mikołajkowy - wyniki III Turniej Mikołajkowy - wyniki III Turniej Mikołajkowy – Otwarte Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych ERO ARENA 9 grudnia 2014 KLASY IV I młodsi Szk...
Otwarte Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Rugby TAG już 9 Grudnia Otwarte Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Rugby TAG już 9 Grudnia Regulamin turnieju jak i przepisy Rugby TAG dostępnę są pod tymi linkami regulamin OMG w RugbyTag przepisyTAG
Kadra Pomorza v Reszta Trójmiasta Kadra Pomorza v Reszta Trójmiasta Prezes Okręgu Pomorskiego zaprasza również na Przedmecz meczu seniorów Lechia Gdańsk - Arka Gdynia (sobota, 22.11, godz. 13.30).   Ka...
Eliminacje OOM. RC Lechia - Arka Gdynia 38:22 W dniu 07 listopada 2014r. , na obiektach GOKF odbył się mecz eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , pomiędzy RC Lechia Gdańsk...
Kibicujmy "za" a nie "przeciw" Prezydent Paweł Adamowicz, Mateusz Mika, Marcin Lijewski, piłkarze i rugbiści Lechii Gdańsk – to tylko niektórzy goście zaplanowanej na 13 l...
Regionalny Turniej w Gdyni. Regionalny Turniej w Gdyni. W piątek na Narodowym Stadionie Rugby spotkają się najmłodsi zawodnicy rugby. Okazją do rywalizacji sportowej będzie Regionalny Turniej Dzie...
Powołania dla młodych rugbistów RC Lechia Gdańsk! Powołania dla młodych rugbistów RC Lechia Gdańsk! Konsultacja Kadr Wojewódzkich Juniorów i mecz reprezentacji U18 Polska - Czechy - Łódź 07-09.11.2014 r. Na Konsultację Kadr Wojewódzkic...