Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

2015.09.04 Runda III Lechia Gdańsk – Arka Gdynia

Lechia Gdańsk 13 - 9 Arka Gdynia
06 wrz. 2015

Rugbiści RC Lechia Gdańsk pokonali w sobotnim, derbowym pojedynku ekipę Arki Gdynia i zostali liderami Ekstraligi po trzech kolejkach. Przed nami tydzień przerwy na mecz kadry ze Szwecją. W następnej kolejce dwudziestego września zmierzymy się w Łodzi z Budowlanymi .

ZDJ2

Był to bardzo twardy, wyrównany mecz, a o zwycięstwie Lechii zadecydowała twarda, efektywna postawa gdańszczan w defensywie.

Arka prowadziła po dwóch karnych Sirockiego 6-0, w końcówce pierwszej połowie po aucie i kontynuacji, na pole punktowe żółto-niebieskich przedarł się Grzegorz Buczek, zdobywając pięć punktów.

Podwyższenie nieudane, Tomek Rokicki minimalnie pudłuje. Na początku drugiej połowy Sirocki celnie egzekwuje kolejny rzut karny i Arka prowadzi 9-5.

Od tego momentu punktuje już tylko Lechia, przyłożenie Piszczka i karny Narwojsza, wyprowadza nas na prowadzenie 13-9. Takim wynikiem kończy się całe spotkanie.

Na uwagę zasługuje debiut w „biało-zielonych” barwach Tomasz Nowaka, pozyskanego z Posnanii Poznań doświadczonego zawodnika drugiej linii formacji młyna, oraz powrót po kontuzji do składu Mariusza Wilczuka.

Gratulujemy ekipie RCLG zwycięstwa nad Arką!

Za tydzień mecz reprezentacji ze Szwecją w Enkoping, 12.09.2015, trener Marek Płonka powołał na ten mecz zawodników RCLG:

Młyn –Grzegorz Buczek, Marek Płonka Junior.

Atak- Rafał Janeczko, Robert Kwiatkowski, Tomasz Rokicki.

Media o sobotnich derby:

http://sport.trojmiasto.pl/Ogniwo-zwycieskie-po-powrocie-do-domu-n94078.html

http://www.pomorska.tv/sport/materialy/rugby/ekstraliga-rugby-rc-lechia-gdansk-rc-arka-gdynia05092015

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/6925699,lechisci-lepsi-od-arkowcow-w-derbach-trojmiasta-triumf-ogniwa-sopot-zdjecia,id,t.html