Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

XVII. Kolejka RC LECHIA GDAŃSK – ORKAN SOCHACZEW

RC LECHIA GDAŃSK 31 - 19 ORKAN SOCHACZEW
04 czerwiec 2022 - 16:00Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej Al. Grunwaldzka 244 80-314 Gdańsk

Bardzo ważny mecz i bardzo ważne zwycięstwo: tak można podsumować nasze sobotnie zawody z Orkanem Sochaczew. Wynik 31:19 daje nam zwycięstwo z bonusem oraz trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi – gramy więc w tym sezonie o miejsce na pudle!

Sobotni mecz był ważny dla obu ekip: Orkan to drużyna z ambicjami, grająca szybkie rugby, już przed meczem z nami była pewna, że w finale Ekstraligi zmierzy się z Ogniwem Sopot. My z kolei walczymy w tym sezonie o brązowy medal – i najlepiej byłoby zdobyć go przed własną publicznością, czyli zorganizować mecz o trzecie miejsce. Aby to zrobić, trzeba zająć trzecie miejsce w tabeli.

Tak więc obie drużyny musiały sięgnąć po zwycięstwo – i dlatego mecz mógł się podobać. 

Punktowanie zaczął jednak Orkan: w 20. minucie Artur Fursenko szybkim rajdem zdobył przyłożenie, a następnie P.W. Steenkamp podwyższył. Kilka minut później sochaczewianie powtórzyli akcję – i było już 0:14. Kiedy zdawać by się mogło, że Orkan ułoży mecz zgodnie ze swoim planem, Lechia ruszyła do odrabiania strat.

Szybko pozbieraliśmy się po straconych punktach i intensywnie grając atakiem, zdobywając metry, zmusiliśmy obronę Orkana do błedów: te, zamienione na młyn, zamieniliśmy na przyłożenia. Dwukrotnie wjeżdżaliśmy na pole punktowe przeciwnika naszym młynem! Punkty po tych akcjach zdobywał Claude Johannes, który rozegrał jedno z najlepszych spotkań w Ekstralidze. Podwyższeniami zajął się Paweł Boczulak i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 14:14.

Po zmianie stron, poszliśmy za ciosem: już w 46. minucie rozegraliśmy kilkanaście podań przez zawodników młyna, zbliżając się na mniej niż 5 metrów do pola punktowego Orkana, bardzo mocno w przegrupowaniach pracowali Sebastian Beśka i Igor Olszewski. Kiedy sędzia dopatrzył się przewinienia Orkana w obronie i pokazał naszą korzyść, piłkę dostał Kewin Bracik, który ściągnął na siebie obrońców, podał do Roberta Wójtowicza i Robert przyłożył. 

Skuteczne podwyższenie Pawła Boczulaka oznaczało, że na tablicy widniał wynik 21:14.  

I taki wynik utrzymywał się niemal do końca spotkania: Orkan próbował odwrócić losy meczu (m.in. na boisko wszedł Dawid Plichta), starał się przyłożyć – ale Lechia mądrze się broniła, dwukrotnie odpychając zagrożenie niemal z samej linii punktowej. Co więcej, w 75. minucie zdobyliśmy kolejne punkty!

Rafał Janeczko, który w 73. minucie zmienił Pawła Boczulaka, wykorzystał rzut karny z niemal połowy boiska po błędzie Orkana w obronie – i kolejne trzy punkty powędrowały na nasze konto. Było 24:14. 

Ostatni zryw Orkana to indywidualny popis P.W. Steenkampa, który w 81. minucie popisał się indywidualnym rajdem i zdobył przyłożenie – ale nie podwyższył. My odpowiedzieliśmy na to szybkim wznowieniem, i kiedy po niedokładnym zagraniu Orkana piłkę przechwycił Robert Wójtowicz, podał do Milana Kossakowskiego, a ten znalazł Claude Johannesa, który był nie do zatrzymania w rajdzie na pole punktowe. 

Podwyższył tym razem Jason Makhari – i było 31:19.

Takim wynikiem – który oznaczał dla nas cenny punkt bonusowy w tabeli – zakończył się mecz.

Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew 31:19 (14:14)

Punkty Lechia: Claude Johannes 15, Paweł Boczulak 6, Robert Wójtowicz 5, Rafał Janeczko 3, Jason Makhari 2.
Punkty Orkan: Artur Fursenko 10, Peter Steenkamp 9

Wykluczenia czasowe

Jason Makhari – Lechia 10 minuta
Michał Gadomski – Orkan 19 minuta

LECHIA:
Igor Olszewski, Sebastian Beśka (Sebastian Kacprzak 62min), Jerzy Wojnicz, Krzysztof Smoliński, Radosław Dabkiewicz (Milan Kossakowski 69min), Marek Płonka, Colin Nyaoda (Michał Krużycki 57 min.), Claude Johannes, Paweł Boczulak (Rafał Janeczko 72min), Jason Makhari, Dawid Wesołowski, Kewin Bracik, Zavien Klaasen, Olaf Niespodziany (Jakub Romanowicz 49min), Robert Wójtowicz
Rezerwowi: Sylwester Koper, Sebastian Dobkowski, Sebastian Kacprzak, Michał Krużycki, Milan Kossakowski, Jakub Romanowicz, Rafał Janeczko, Bartosz Kruszczyński

ORKAN SOCHACZEW:
Kamil Zieliński (Michał Polakowski 50min), Łukasz Gadomski (Wiktor Dobrowolski 79min), Adam Lewandowski (Kamil Dudkowski 47min), Rehann Baumann, Andre Meyer, Adam Szwarc (Jakub Młyńczak 67min), Mateusz Pawlowski, Edwin Jansen, Adrian Pętlak (Dawid Plichta 47min), Peter Steenkamp, Radosław Rakowski (Kacper Wróbel 53min), Danco Burger, Michał Szwarc, Artur Fursenko (Bartosz Sadowski 53min), Marcin Krzesniak (Wojciech Krzesniak 73min)
Rezerwowi:
Michał Polakowski, Wiktor Dobrowolski, Kamil Dudkowski, Bartłomiej Sadowski, Kacper Wróbel, Dawid Plichta, Wojciech Krześniak, Jakub Młyńczak.