Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

2015.10.03 Runda VI Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk

Ogniwo Sopot 10 - 49 Lechia Gdańsk
04 październik 2015

W Sopocie oficjalnie otwarto nowy stadion, kluczowym wydarzenie były derby. Oprócz derbowego, pojedynku oglądaliśmy pojedynki najmłodszych zawodników obu klubów, w kategorii miniżak i żak. Pierwsza w tym sezonie Święta Wojna dla Gdańszczan, którzy od początku dominowali nad rywalami, zwyciężając 49:10 (20:3). Szybko zdobyli prowadzenie, systematycznie je powiększając, dzięki swojej konsekwentnej grze wygrali pewnie. Świetne zawody rozegrał nowy łącznik ataku – Miłosz Popławski, zdobył 24 punkty. Na brawa zasłużyła cała drużyna, która od początku sezonu jest monolitem.Dzieci

zdjecia. Yoorek Czapkowski

Lechia odniosła przekonujące zwycięstwo. Od początku meczu grała bardzo dobrze w stałych fragmentach gry, a także w grze otwartej, szybko zdobywając przyłożenie autorstwa Marka Płonki jr. Jak przystało na derby był to twardy i szybki mecz. W doliczonym czasie gry w pierwszej połówce przyłożenie zdobywa kapitan zespołu – Grzegorz Buczek. W międzyczasie doszło do przepychanki między zawodnikami, boisko za żółte karki opuścił z Sławomir Kaszuba (Lechia) i Robert Graban (Ogniwo).

DSC 4654

Po przerwie Lechia prowadziła grę na połowie gospodarzy, grała bardzo dobrze w ataku i obronie, swoje przyłożenie dołożył świetnie dysponowany tego dnia Miłosz Popławski. A także Mateusz Pawłowski, Tomasz Rokicki i Bartłomiej Wójcik. W końcówce gospodarze zdobyli honorowe przyłożenie.

Miłosz

Gdańskie Lwy od początku sezonu jeszcze nie przegrały. Za tydzień grają na trudnym terenie w Siedlcach. W tabeli Ekstraligi prowadzi Lechia Gdańsk 24 pkt, przed Arką Gdynia – 21, Pogonią Siedlce – 19.

Lechia1

A już za dwa tygodnie kadra Polski w kolejnym meczu Pucharu Narodów Europy, zmierzy się na wyjeździe z Ukrainą. Trener Marek Płonka na mecz w Chmielnickim, powołał czterech aktualnych zawodników RC Lechia Gdańsk: Grzegorz Buczek, Marek Płonka jr, Tomasz Rokicki i Robert Kwiatkowski. A także, trzech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali biało – zielone barwy, wszyscy obecnie grają we Francji: Grzegorz Janiec – CA Saint Etienne, Aleksander Nowicki – AS Macon i Tomasz Hebda – RC Strasbourg.

Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 10:49 (3:20)
sędziowie: Kacper Michałkiewicz, Grzegorz Szostek, Leszek Kościelniak
Punkty Lechia: Miłosz Popławski 24 (P, 5pd, 3K), Grzegorz Buczek, Marek Płonka Jr., Mateusz Pawłowski, Tomasz Rokicki, Bartłomiej Wójcik 5.
Żółta kartka: Sławomir Kaszuba (Lechia).

LECHIA: Witoszyński (36 Kacprzak), Buczek (62 Wenta), Kaszuba; Nowak, Lademan; Płonka (67 Wójcik), Pawłowski (65 Dabkiewicz), Wantoch-Rekowski (28 Olszewski);
Piszczek, Popławski; Kwiatkowski, Wilczuk, Bracik, Rokicki (57 Narwojsz); Jurkowski (67 Mrozewski).