Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Juniorzy Lechii Gdańsk Mistrzami Europy U18

W dniach 19 – 26 Marca w Lizbonie odbyły się Mistrzostwa Europy do lat 18. Osiem reprezentacji młodzieżowych rywalizowało o European Trophy, to nagroda za zwycięstwo na drugim poziomie rozgrywek.

pol U18

Na pierwszym rywalizują takie kraje jak Francja, Gruzja, Portugalia, Belgia, Hiszpania, Niemcy, Rosja i Rumunia. I właśnie z tą ostatnią drużyną Polska zagra o awans do najwyższej grupy. W grupie Elite w U18 European Championship zwyciężyła Francja, na drugim U18 European Trophy najlepsza była ekipa Polski. A duży w nim udział mieli młodzi zawodnicy z gdańskiego klubu.

złota lechia

Kadra Polska u18 pod wodzą trenerów Krzysztofa Okapy i Karola Czyża olbrzymi sukces. W podstawowym składzie reprezentacji U18 w trzech meczach wystąpiło czterech zawodników RCLG, a są to: Milan Kossakowski (wspieracz), dwóch łączników; Miłosz Bracik (łącznik młyna), Jakub Możejko (łącznik ataku) i Oskar Zieliński (skrzydłowy). A na dziewięciu zawodników z Trójmiejskich klubów byli najliczniejszą grupą (trzech z Arki Gdynia i dwóch z Ogniwa Sopot).

W pierwszym meczu 19 Marca, Polacy zdemolowali Łotwę 74:7 (36:0). Wśród zdobywców punktów byli Biało – Zieloni; Oskar Zieliński i Miłosz Bracik zdobyli po przyłożeniu, Jakub Możejko dwukrotnie podwyższył. W ćwierćfinale 23 Marca, Polska pokonała Czechy 24:7 (19:0). A 26 Marca w finale po niezwykle ciężkim meczu ograli Holandię 9:8, mimo przegranej do przerwy 3:8.

Czterej juniorzy z RCLG w zeszłym sezonie zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów oraz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów rugby 7.

Max Ziara