Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Biało – Zieloni ponownie pokazują moc!

Lechia Gdańsk w drugim meczu z rzędu pokonuje przeciwnika zdobywając ponad 50 punktów. Tym razem wysoko wygrali z Pogonią Siedlce 52:14, a już do przerwy prowadzili 33:0 zapewniając sobie ofensywny punkt bonusowy. Biało – Zieloni przystępują do drugiej fazy rozgrywek przystępują z pozycji lidera, już za tydzień pierwszy mecz z czwartą drużyną tabeli, czyli ponownie z Ogniwem Sopot.

Gdańsk-Siedlce

Przed meczem Siedlczanie, którzy przegrali dwa ostatnie mecze z Arką i Budowlanymi 12:15, mieli jeszcze matematyczne szanse na awans do czołowej czwórki, zapowiadali ostrą walkę o zwycięstwo. Jednak w 11 min. to gospodarze zdobyli dwa szybkie przyłożenia, czym podłamali wolę walki gości, a do końca tej części spotkania zdobyli jeszcze trzy. W drugiej połówce meczu również to Gdańszczanie, jako pierwsi zdobyli punkty. Wtedy trenerzy Lipkowski i Nowak zarządzili zmiany, kiedy to stopniowo zaczęli wchodzić w mecz nowi zawodnicy, Pogoń zdobyła dwa podwyższone przyłożenia. Jednak gra Lechii nie straciła na tempie, ponieważ w tej połowie zdobyli kolejne dwie piątki. Widać, że ich forma rośnie, ale trzeba pamiętać, że dopiero teraz czekają ich ważne i ciężkie mecze.

misiek lechia

W drużynie Lechii Gdańsk zadebiutował pozyskany z Poznania – Dominik Zdun na pozycji wiązacza młyna, zagrał za chorego Mateusza Pawłowskiego. Za nieobecnych Tomasza Rokickiego i Roberta Kwiatkowskiego zagrali odpowiednio Mariusz Wilczuk, tym razem od pierwszej minuty i Mateusz Zajkowski.

alex

Gra RCLG w tym meczu ponownie opierała się na silnej formacji młyna, która później stwarzała okazję gry dla szybkiego ataku. Na wyróżnienie zasługują ukraiński rwacz Aleksiej Nowokreszczenow, którego główną zaletą jest niezwykła odwaga i przebojowość w trzeciej linii młyna, dzięki czemu zdobył w tym meczu trzy przyłożenia. Dwa piątki dołożył do swojego dorobku, łącznie jedenaście w sezonie, dołożył środkowy Kevin Bracik.

Po cztery przyłożenia zdobyła zarówna formacja młyna, jak i ataku, łącznik młyna dołożył dziesięć punktów – Miłosz Popławski, a raz podwyższył łącznik młyna – Rafał Janeczko.

popek masser

W innych meczach Arka Gdynia pokonała Skrę Warszawa 53:7, a Budowlani SA Łódź rozgromili Orkan Sochaczew zwyciężając 88:3.

Lechia Gdańsk z pozycji lidera tabeli, startuje w drugą część rozgrywek. Przy podziale na grupę mistrzowską i spadkową punkty podzielono na pół. I tak w Lechia ma na koncie 30, Arka 28, Budowlani 24, a Ogniwo 22. I właśnie z Sopocianami, już za tydzień zagramy pierwszy mecz.

Ekstraliga 2015/16 | Pierwsza Faza Grupowa
Kolejka Czternasta | 16 Kwietnia 2016
Sędziowie: Reks, Kościelniak, Michalik
AWFiS Gdańsk

Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 52:14 (33:0)
Lechia: Aleksiej Nowokreszczenow 15 (3P), Miłosz Popławaski 10 (5 pd), Kevin Bracik 10 (2P), Mateusz Zajkowski, Mariusz Wilczuk, Rafał Lademann po 5, Rafał Janeczko 2 (pd).

LECHIA: Witoszyński (54 Kacprzak), Buczek (41 Wenta), Kaszuba (58 Muchlado) – Nowak, Lademann (41 Paul) – Nowokreszczenow, Olszewski (58 Beśka), Zdun – Janeczko (58 Boczulak) – Popławski – Wójtowicz, Wilczuk (48 Narwojsz), Bracik, Zajkowski (52 Piszczek) – Krasnodemski.

Max Ziara