Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Cenne zwycięstwo kadetów w Łodzi z BBRC

Podopieczni Michała Pietryka odnieśli cenne zwycięstwo nad BBRC Łódź wygrywając 31 do 17.
Spotkanie zaczęło się wyśmienicie dla zawodników Lechii już w pierwszej minucie meczu po pięknym rajdzie punkty przyłożył Olek Wiraszka. Kolejne minuty toczyły się pod dyktando rugbistów z Gdańska którzy udokumentowali to wiążąc maula autowego zakończonego punktami przez Jakuba Jopka.
Kolejne minuty to dalsza przewaga Lechii. Zawodnicy z Łodzi przegrali swój wrzut do młyna co wykorzystali młodzi Lechiści i szybkie podanie Kordiana Kubackiego wykorzystał Olaf Niespodziany podwyższył Jakub Jopek i wynik brzmiał 19 do 5 dla Lechii Gdańsk.

W drugiej połowie za wysoką szarże ukarany żółtą kartką został Sylwester Mazurkiewicz co spowodowało zdobycie kolejnych dwóch przyłożeń przez zawodników BBRC i doprowadzenie do stanu 19-17 dla Gości z Gdańska. Gdy opór gospodarzy wzrastał z każda sekundą, piłkę zgubił jeden z zawodników z Łodzi, szybkie przegrupowanie i przeniesienie gry nogą przez dobrze dysponowanego w tym dniu Olafa Niespodzianego na połowę przeciwnika. Zawodnik z BBRC chcąc złapać kozłującą piłkę odbił ja do przodu i punkty zaniósł po raz drugi miedzy słupy dobrze dysponowany tego dnia Niespodziany i podwyższył niezawodny Jakub Jopek wynik 26-17. W końcówce spotkania po szybkim karnym i rozegraniu piłki szeroko do skrzydła punkty przyłożył Adam Bayoumy i po nieduanym podwyższeniu sędzia meczu Adnrzej Pantoł zakończył to spotkanie.
Końcowy wynik 31-17 jest bardzo cenny dla zawodników u 16 z RC Lechii Gdańsk i pozwala myśleć o wygraniu grupy eliminacyjnej do MPK które rozegrane zostaną w Łodzi na początku Lipca.
Natomiast na przełomie kwietnia i początku maja zarówno kadetów jak i młodzików Lechii czeka silnie obsadzony turniej we Francuskim Provins. Trzymamy kciuki za dalsze mecze i zwycięstwa Gdańskich rugbistów

Skład:
Wojnicz, Kasprzak, Wołkanowski, Kaczmarek, Bayoumy, Pleban, Jopek, Gardzisz, Kubacki, Niespodziany, Wiraszka, Kowalski, Sakwa, Czerwiński, Mazurkiewicz, Ziomek, Dudaniec, Rozdwadowski, Klusek , Marchlewski, Bartosiak, Mauks.
5-0 Wiraszka
7-0 Jopek
12-0 Jopek
17-0 Niespodziany
19-0 Jopek
24-17 Niespodziany
26-17 Jopek
31-17 Bayoumy

Materiał z tego spotkania