Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Niestety przegrywamy z Pogonią

W meczu szóstej kolejki Ekstraligi rugby, Lechia Gdańsk okazała się słabsza od Pogoni Siedlce, ulegając 6:23.
Biało-Zieloni mimo bardzo dobrej gry w pierwszej połowie, w drugiej popełnili kilka błędów, które w rezultacie przyniosły zdobycz punktowa dla rywali. Dla Gdańszczan pierwsza runda nie układa się pomyślnie, zakończa wiosenną część rozgrywek na piątym miejscu ze sporą stratę do pierwszej czwórki. Mecz z Siedlcami był ostatnim spotkaniem w barwach Lechii Sławomira Kaszuby. Filar spędził w gdańskim klubie 22 lata.

Biało-Zieloni przed meczem wiedzieli, że zwycięstwo pozwoli im nawiązać walkę z górną połówką tabeli. Przez większość czasu Lechia grała bardzo dobrze, szczególnie w formacji młyna. Gospodarze prowadzili dzięki skutecznemu rzutowi karnemu Jędrzeja Nowickiego. Jednak później Siedlczanie grając w przewadze zdobyli przyłożenie. W drugiej połówce gra się wyrównała, ale w końcówce to goście z wschodniego Mazowsza popełnili mniej błędów i wywalczyli dwie piątki. Jedną z nich były rugbista Biało-Zielonych, Maciej Panasiuk.

Pogoń Siedlce wygrała zasłużenie. W przebiegu całego spotkania była bardziej poukładanym zespołem. Za tydzień Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe ostatni mecz w rundzie wiosennej. Przeciwnikiem beniaminek ligi, miejscowy KS Budowlani Łódź.

13 maja 2017 to było sportowe święto na Stadionie Lekkoatletyki i Rugby przy Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku. Głównym organizatorem tych wydarzeń był Gdański Ośrodek Sportu. Dziękujemy zawodnikom grup młodzieżowych za pomoc przy konkursach i warsztatach o tematyce rugby.
Dziękujemy kibicom za doping oraz młodym zawodnikom Nottingham Forest za obecność na trybunach.

rugby 2017 | Faza druga
Kolejka szósta | 13 maja 2017
Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 6:23 (6:8)
Ekstraliga – Faza II – Runda I – Kolejka VI
Sędziowie – Łukasz Jasiński, Dariusz Marciniak
Punkty Lechia: Jędrzej Nowicki 6 (2K).

LECHIA: Witoszyński (41 Olszewski), Buczek (75 Beśka), Kaszuba (67 Muchlado) – Krużycki (46 Pawłowski), Dabkiewicz (75 Kossakowski)- Płonka, Fa’atau, Staphorst (67 Zdun) – Boczulak – van den Berg – Piszczek (75 Wielgosz), Riekert, Kwiatkowski, Wójtowicz – Nowicki. Trener: Paweł Lipkowski.

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Karina Olszewska