Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Sprawdź się podczas Testu Coopera

W sobotę, 10 czerwca, na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244 będzie można sprawdzić swoją kondycję fizyczną podczas 12-minutowego biegu – Testu Coopera. Organizatorzy będą czekać na wszystkich chętnych w godzinach 8.30-18.30. Testy startują co 20 minut. Udział jest bezpłatny

Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, dyplom za udział, butelkę wody oraz posiłek regeneracyjny po biegu. Przewidziane są również liczne atrakcje. Co godzinę odbędzie się losowanie darmowych biletów wstępu do parku trampolin Jumpcity w Gdańsku.

Co zrobić aby wystartować:

  1. Zgłoszenie przez internet. Ważne! Należy zgłosić się do biura zawodów najpóźniej na 30 minut przed planowanym startem
  2. Zgłoszenie na miejscu. Można zgłosić się również w dniu wydarzenia – wtedy trzeba będzie poczekać na wolne miejsce w testach

UWAGA! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna (można przyjść z wypełnioną już deklaracją: do pobrania na stronie internetowej).
Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo.

Test jest podstawowym sprawdzianem kondycji polskich sędziów piłkarskich. Żeby prowadzić mecze ligowe, muszą przed rozpoczęciem sezonu przebiec w 12 minut co najmniej 2800 metrów, czyli pokonać siedem okrążeń stadionu.

Przyjdź, załóż wygodne buty i zmierz się np. z naszymi rugbistami, sędziami piłkarskimi i innymi sportowcami. Jeśli nie dasz rady, po prostu pobij swój dotychczasowy wynik. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej – nie zmarnuj szansy!

źródło: www.gdansk.pl