Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW ZAKOŃCZONE

W Łodzi między 5 a 8 Czerwca rozgrywane były Mistrzostwa Polski Kadetów.  Przez cztery dni 8 ekip walczyło o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Mistrzami w tej kategorii wiekowej zostali zawodnicy Sochaczewskiego Orkana, którzy w finałowym spotkaniu pokonali RzKs Juvenie Kraków 7-0. Brązowy medal wywalczyli Budowlani z Lublina zaś Biało – Zieloni do Gdańska wrócili jako 7 drużyna Polski.

Lechia Gdańsk rywalizowała w grupie „B” z RzKs Juvenią Kraków, K. S Budowlanymi Łódź oraz RC Legią Warszawa.

W pierwszym dniu rozgrywek zmierzyliśmy się z rugbistami z Krakowa. Wicemistrz Polski zaskoczył nas bardzo szybką grą oraz skutecznym pressingiem. Wysoka przegrana naszych zawodników nie była dobrym prognostykiem przed kolejnymi rozgrywkami.

Drugi mecz to spotkanie ostatniej szansy, by wrócić do walki o medale. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatniej sekundy. Nieznacznie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 20-14.
Trzeci mecz Biało – Zielonych był walką o 3 lokatę w grupie. Wygrana tego spotkania dawała możliwość gry o 5 miejsce w MP. Niestety stołeczna drużyna okazała się lepsza i wygrała 26:0.

W sobotę zaplanowano rozgrywki finałowe. O godz. 10:00 zmierzyliśmy się w derbowym pojedynku z RC Arką Gdynia. Na język nasuwają się słowa, dopóki walczysz, masz szanse na zwycięstwo. Determinacja i wola walki poprowadziła Biało – Zielonych do wygranej w tym spotkaniu.

„”Po ciężkim meczu wygrywamy z Arką Gdynia 22-7 i zajmujemy 7 miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów rugby.
Tak jak przewidywano, mecz był bardzo zacięty. O zwycięstwie Lechii zadecydowała konsekwentna realizacja taktyki nakreślonej przez trenera Michała Pietryka przy ciągłej presji rywala. Pomimo bardzo dobrej i twardej gry Arki w defensywie, udało się uzyskać bezpieczną przewagę punktową, którą utrzymaliśmy do końca meczu. Trzeba podkreślić bardzo duże zaangażowanie i poświęcenie naszych zawodników w trudnym meczu”.
 Tak podsumował mecz z Arką tata jednego z naszych zawodników.

Kadeci Lechii wrócili do Gdańska jako 7 drużyna w Polsce. Dla wielu zawodników to dopiero początek gry w Rugby. Dostrzec można pozytywną atmosferę w drużynie oraz duże zaangażowanie rodziców. Takie mistrzostwa to przede wszystkim zdobyte doświadczenie, zabawa oraz rozwój osobisty dla zawodników, oraz trenerów.
Nie pozostało nic innego jak podziękować kadetom za walkę do ostatniej minuty w każdym meczu oraz determinację, która poprowadziła ich do zwycięstwa w ostatnim spotkaniu z RC Arką Gdynia.
Podziękowania należą się także dla osób, które zaangażowane były w te mistrzostwa emocjonalnie, a nie walczyły na boisku.
Przemysławowi Wojniczowi za sprawne raportowanie meczów, Pawłowi Kachlickiemu za fotorelacje, rodzicom za doping i obecność na meczach oraz kibicom za komentarze motywujące chłopaków do walki. To MY razem tworzymy Biało – Zieloną drużynę.

Skrót z tego spotkania dzięki uprzejmości RugbWeb został zamieszczony pod poniższym linkiem:

Klasyfikacja końcowa:

  1. RC Orkan Sochaczew.
  2. RzKs juvenia Kraków
  3. KS Budowlani Lublin
  4. KS Budowlani Łódź
  5. RC Legia Warszawa
  6. BBRC Łódź
  7. RC LECHIA GDAŃSK
  8. RC Arka Gdynia

Punkty zdobyte: 42 pkt

Punkty stracone: 119 pkt

Punkty zdobywali:

– Jakub Jopek: 27 pkt,

– Karpowicz Dawid 5 pkt

– Michał Klusek: 5 pkt

– Sylwestrer Mazurkiewicz: 5 pkt

Żółte Kartki: 3

Skład Biało – Zielonych

Wolkanowski, Bartosiak, Mauks, Kaczmarek, Kusiak, Kasprzak, Karpowicz, Jopek, Klusek, Niespodziany, Cymerman, Mazurkiewicz, Wiraszka, Sakwa, Kubacki, Marchlewski, Bayoumy, Ciszek, Ziomek, Hrószka-Król, Romanowicz, Rozwadowski, Esden-tempski, Janecki

Trener: Michał Pietryk