Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Wspólnie z Fundacją LOTOS: Rugby przeciw pandemii!

Razem z Fundacją Lotos promujemy rugby jako sposób na zwalczenie objawów depresji i otyłości wśród dzieci i młodzieży w czasie pandemii. Zaangażowanie Fundacji w program RC Lechia Gdańsk to kolejny krok do popularyzacji naszej dyscypliny sportu wśród najmłodszych, ale również ich rodziców.

– Cieszymy się, że Fundacja LOTOS dostrzega naszą pracę i wspiera nasze działania – mówi Maciej Olszewski, prezes zarządu Rugby Club Lechia Gdańsk. Działania prowadzone wspólnie są już na półmetku.

Fundacja LOTOS zaangażowała się w nasz projekt pt. „Rugby walczy z depresją i otyłością wśród dzieci i młodzieży w dobie pandemii” w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie najmłodszych. Jego celem jest przedstawienie uczestnikom zalet aktywności fizycznej, zasad zdrowego odżywiania oraz poinformowanie ich o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadwaga i oraz zmieniony tryb życia związany z życiem w trakcie pandemii.

– LOTOS zawsze chętnie wspiera projekty sportowe skierowane do dzieci i młodzieży. Nasze flagowe inicjatywy o zasięgu ogólnopolskim to „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”, narciarskie „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” i „PolSKI Mistrz” czy tenisowe „Rakiety LOTOSU”. Natomiast równie ważną rolę pełnią także mniejsze projekty o zasięgu lokalnym, w które regularnie angażujemy się poprzez naszą fundację – podkreśla Zofia Paryła, prezes zarządu Grupy LOTOS.

W ramach projektu prowadzimy regularne zajęcia sportowe z elementami rugby wraz ze specjalistycznymi warsztatami na temat zdrowego żywienia i spotkaniami z psychologiem.  Zajęcia sportowe odbywają się dwa razy w tygodniu, od czerwca do grudnia, i bierze w nich udział 100 dzieci i młodzieży z Trójmiasta. Dodatkowym elementem tego projektu był letni obóz sportowy dla 30 najbardziej zaangażowanych i zmotywowanych uczestników projektu.

– W trakcie treningów organizowanych przez RC Lechia Gdańsk udowadniamy, że rugby jest sportem dla wszystkich. W zajęciach udział biorą dziewczynki i chłopcy, są to dzieci bardzo sprawne fizycznie, z naturalnymi predyspozycjami do uprawiania sportu, ale również osoby z nadwagą, które często w innych dyscyplinach nie miałyby szansy zaistnieć. W rugby odnajdują się doskonale, nabierają pewności siebie, angażują w treningi i często stanowią o sile zespołu, dzięki czemu poprawiają sprawność fizyczną i wzmacniają psychicznie – mówi prezes Maciej Olszewski.

Więcej informacji o programie Lotosu znajdziecie tutaj.

A my zapraszamy dzieciaki do rekrutacji! 

Nieważne, czy masz dziewięć czy siedemnaście lat, czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem, czy jesteś szybki jak gepard czy niekoniecznie. Ważne, żebyś miał lub miała serce lwa – takich jak Ty szukamy!

Zapraszamy na zajęcia z rugby w najbardziej utytułowanym klubie w Polsce. Przyjdź, przekonaj się, spróbuj!
Zajęcia z profesjonalnymi trenerami, którzy kochają tę dyscyplinę, odbywają się w każdy wtorek i czwartek

⏰ o godz. 17:00
? na boiskach Gdańskiego Ośrodka Sportu, Al. Grunwaldzka 224.

Co konkretnie robimy?
?‍♀️?‍♂️ Dużo biegamy
? Uczymy się zasad dyscypliny i jej wartości
?Przygotowujemy się do turniejów, jeździmy na obozy, wyjazdy krajowe i zagraniczne…

Czekamy na Was!!!
? Rugby Club Lechia Gdańsk
510 566 680
biuro@lechiarugby.pl