Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Zwyciężamy w Gdańsk 7s Rugby Cup! Relacja video, informacje, grupy, tabela turnieju

RC Lechia Gdańsk zwyciężyła po emocjonującym finale z Posnanią Poznań w II Turnieju Mistrzostw Polski w Rugby 7. W niedzielę siedem czołowych zespołów siódemkowych rywalizowało na boisku przy Grunwaldzkiej 244.

– To była doskonała okazja, żeby zobaczyć szybkie, dynamiczne rugby w wykonaniu czołowych zawodników w Polsce. W zawodach siódemkowych prowadzenie zmienia się z minuty na minutę, publiczność dopisała, a ci, którzy oglądali zmagania w krótkich, bardzo dynamicznych meczach, nie mogli się czuć zawiedzeni – mówił Maciej Olszewski, prezes RC Lechia Gdańsk, która była organizatorem turnieju.

W II turnieju Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7 wzięło udział 7 zespołów. O pierwsze miejsce i pełną pulę punktów walczyły zespoły Orkana Sochaczew, UP Fitness Skry Warszawa, Juvenii Kraków, Posnanii Poznań, Legia Rugby Warszawa, Rugby Białystok oraz RC Lechia Gdańsk.

10 października 2021 r. w Gdańsku, na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby zagrała czołówka – choć 9. października był terminem meczu reprezentacji Polski w rugby XV we Lwowie na Ukrainie i niektóre zespoły przystąpiły do rywalizacji bez zawodników powołanych do drużyny narodowej.

– Siódemkowe męskie granie wróciło do Gdańska po kilku latach i mamy nadzieję, że spodoba się jak największej liczbie fanów. Traktujemy te zawody poważnie. Celowo nadaliśmy im nazwę Gdańsk 7s Rugby Cup, przygotowaliśmy specjalny znak turnieju i chcielibyśmy, żeby był jednym z elementów promocji naszej dyscypliny. Miasto Gdańsk konsekwentnie wspiera rugby, ale do współpracy zaprosiliśmy też partnerów oraz sponsorów, którzy uwierzyli w nasza wizję mocnego siódemkowego turnieju w Gdańsku – wyjaśniał prezes Maciej Olszewski przed turniejem.

Sponsorem zawodów były m.in. Port Gdańsk oraz Diety od Brokuła, który zapewnia catering dla wszystkich zawodników turnieju, a także Inntu – agencja marketingowa, która wspiera klub od niemal 2 lat i zapewnia oprawę marketingową turnieju.

Patronat medialny nad imprezą objęły Trojmiasto.pl.

Dla fanów, którzy chcieli dopingować swoją drużynę, RC Lechia Gdańsk zapewniła profesjonalną transmisję całości zawodów na klubowym YouTube.

– Siódemki to również ważna forma promocji rugby, dlatego traktujemy je poważnie, tak jak pracę z zespołem seniorskim, czy z naszymi reprezentacjami dziecięcymi i młodzieżowymi w klubie. Dlatego oczywiście zapraszając wszystkich kibiców (wstęp jest bezpłatny), zorganizowaliśmy również profesjonalną transmisję na klubowym YouTube. To ważne, bo zależy nam na promocji rugby. Mamy nadzieję, że na trybunach zagości całe rugbowe Trójmiasto – dodaje prezes Olszewski.

Pierwszy turniej Mistrzostw Polski również wygrała RC Lechia Gdańsk. Prowadzimy w rywalizacji Mistrzostw Polski z 40 punktami na koncie, przed Posnanią Poznań (36 pkt.) i Orkanem Sochaczew (32 pkt.).

Gdańsk 7s Rugby CUP

Grupa A

 1. Lechia Gdańsk
 2. Juvenia Kraków
 3. Skra Warszawa

Grupa B

 1. Posnania Poznań
 2. Orkan Sochaczew
 3. Rugby Białystok
 4. Legia Warszawa

FAZA PLAY OFF:

MECZ FINAŁOWY: RC Lechia Gdańsk – Posnania Poznań 21 : 19
MECZ O 3. MIEJSCE: – RC Orkan Sochaczew – Skra Warszawa 19 : 7
MECZ O 5. MIEJSCE: Juvenia Kraków – Rugby Białystok 33 : 21

FAZA GRUPOWA

Juvenia Kraków – Skra Warszawa 10 : 12
Posnania Poznań – Legia Warszawa 47 : 0
Orkan Sochaczew – Rugby Białystok 33 : 0
Lechia Gdańsk – Juvenia Kraków 19 : 5
Legia Warszawa – Rugby Białystok 0 : 61
Posnania Poznań – Orkan Sochaczew 19 : 12
Skra Warszawa – Lechia Gdańsk 12 : 21
Orkan Sochaczew – Legia Warszawa 76 : 0
Rugby Białystok – Posnania Poznań 0 : 50

Zwycięzca turnieju zdobył 20 pkt. do klasyfikacji generalnej; 2 miejsce to 18 pkt., 3 miejsce – 16 pkt. itd. Punktowane są miejsca do ósmego włącznie, za które można otrzymać 6 punktów. Po dwóch turniejach (w Warszawie i w Gdańsku) klasyfikacja przedstawia się następująco:

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7

 1. Lechia Gdańsk – 40 pkt.
 2. Posnania Poznań – 36 pkt.
 3. Orkan Sochaczew – 32 pkt.
 4. Juvenia Kraków – 26 pkt.
 5. Up Fitness Skra Warszawa – 26 pkt.
 6. Rugby Białystok – 20 pkt.
 7. Legia Warszawa – 16 pkt.
 8.  Edach Budowlani Lublin 6 pkt.

RELACJA TURNIEJU NA ŻYWO