Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Fantastyczny weekend z jajowata piłką: 4 czerwca festiwal Rugby Łączy Pokolenia na rocznicę Klubu

Już w pierwszy weekend czerwca wszyscy, którzy kochają sport, mogli pojawić się na stadionie przy Grunwaldzkiej 244. Tego dnia bowiem od rana do wieczora mogliśmy zobaczyć rugby w wykonaniu najmłodszych, obejrzeć pasjonujący mecz Ekstraligi RC Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew i podziwiać spotkanie weteranów, dobrze znanych z polskich (i nie tylko!) boisk.

– Rugby Łączy Pokolenia to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym klubowym kalendarzu. Spotykamy się wówczas z kibicami, pasjonatami, zawodnikami, ich rodzinami oraz znajomymi. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają sport. Jeśli znasz rugby – nie może Cię zabraknąć. Jeśli nie – to doskonała okazja, żeby je poznać! Zapraszamy całe rodziny, będzie się działo! – mówił Maciej Olszewski, prezes RC Lechia Gdańsk.

Wszyscy, którzy przyszli, nie zawiedli się. Emocjonujący turniej Dzieci i Młodzieży, mecz Ekstraligowy z Orkanem Sochaczew i mecz Weteranów mogły się podobać. To był cały dzień z rugby!

W ubiegłym roku 4. czerwca Klub obchodził 65. rocznicę istnienia. W tym roku domykaliśmy rok jubileuszowy i chcieliśmy pokazać, że nie bez powodu pierwszy człon w naszym haśle “Tradycja, Duma, Walka!” jest przez nas traktowany wyjątkowo – bo tradycja w rugby jest fundamentem rozwoju.

Właśnie dlatego nasze czerwcowe wydarzenie adresujemy co roku do fanów rugby i miłośników dyscypliny, ale również dla tych, którzy dotychczas nie spotkali się z tym wspaniałym sportem.

Podczas naszej imprezy można poznać rugby: spotkać zawodników, trenerów, dowiedzieć się jakie są zasady gry, a także obejrzeć mecze: dzieci, naszej drużyny seniorów oraz drużyny weteranów. Wydarzenie, które organizujemy, ma nie tylko integrować środowisko skupione wokół rugby, ale mamy ambicję je poszerzać. Dlatego impreza 4 czerwca jest otwarta dla wszystkich – i atrakcje zaplanowane są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Zaczęliśmy od tradycyjnego meczu Rodziców i Dzieci – już 3 czerwca, w piątek o 17:00 spotkały się na boisku dwie drużyny, które zawsze walczą tylko o zwycięstwo. To dzieci, które trenują w Klubie oraz ich rodzice. Kiedy stają naprzeciwko siebie… Wrażenia i emocje są zawsze niezapomniane! Tak samo było i tym razem. Mecz zakończył się remisem, nikt nie odniósł kontuzji, zabawy było co nie miara.

Sobota, 4 czerwca, to cały dzień z rugby! Zaczęliśmy rano, od 8:30 meczami dzieci i młodzieży w kategoriach mini-żak, żak i młodzik. W tym czasie wszystkie dzieciaki, które nie grają w rugby, mogły od 9:00 bawić się na specjalnie rozstawionych dmuchańcach. Specjalną atrakcją był autobus-Ikarus dla najmłodszych (i nie tylko!), podstawiony na stadionie przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Catering zapewniała Lechia Grill – można było liczyć na kiełbaski, napoje i ciasta. Cały dochód z imprezy idzie na rozwój Klubu!

Już o 16:00 rozpoczęły się ekstraligowe emocje: nasi seniorzy RC Lechia Gdańsk zagrali w meczu przedostatniej kolejki ligi z Orkanem Sochaczew; drużyną mocną, z góry tabeli i z ambicjami medalowymi. Zapowiadało się super widowisko i takie tez było: wygraliśmy z Orkanem 31:19, choć przed przerwą było 0:14 dla rywali… Relacja z meczu w osobnym wpisie.

Natomiast o 18:00, po zmaganiach seniorów, zmierzyły się ze sobą drużyny weteranów RC Lechii Gdańsk i Poland Rugby Veterans – złożonych z byłych graczy Orkana oraz innych drużyn. Nikt nie odstawiał ani ręki ani nogi, wygraliśmy dość wysoko – ale naważniejsza była dobra zabawa.

O 19:00 nastąpiło rozdanie nagród, a później – słynna Trzecią Połowę! Czyli spotkanie przy Grzybku i grill dla chętnych.

Zapraszamy już za rok! Rugby Łączy Pokolenia!

Całość wydarzenia była dofinansowana ze środków Miasta Gdańska.

Dziękujemy też serdecznie naszym partnerom i sponsorom, którzy sprawili, że święto rugby jest możliwe! Są wśród nich: Miasto Gdańsk, Rada Dzielnicy Strzyża, GIWK, GAiT, Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Port Gdańsk, Grupa GPEC, Northgate Logistics, Inntu, OSK Obelix, Fundacja Energa, Nowy Browar Gdański, Diety od Brokuła, Speednet, Fundacja Lotos, Alpin Michał Chrzanowski, Creator oraz członkowie Klubu Złotych Lwów: Pro Solutions, Bar Szafran, Zatam AB, Vabank Janusz Śliwiński, Kantor Posejdon Andrzej Walas, Dariusz Damps, Arktyka, DJ Kriss van Klocek, AutoWija, Catering4You, Opak Kreft, Jacek Śliwiński.

 

Rugby Łączy Pokolenia 

3 czerwca – plan  dnia

17:00 – 18:00 Mecz Dzieci kontra Rodzice

4 czerwca – plan dnia

8.30 – 14.00 Turniej Dzieci i Młodzieży

16.00 – 18.00 mecz Ekstraligi Rugby RC Lechia Gdańsk vs Orkan Sochaczew 

18.00 – 19.00 Mecz weteranów RC Lechia Veterans vs Poland Rugby Veterans 

19.00 – 19.30 Ceremonia wręczenia nagród

19.30 – 22.00 Trzecia połowa: Grzybek Grill!

Plakat wydarzenia do pobrania poniżej