Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

PGE Sponsorem Głównym rugbowej młodzieży Lechii Gdańsk

Jedna z największych spółek energetycznych w Polsce, Polska Grupa Energetyczna, została Sponsorem Głównym Akademii Rugby Lechia Gdańsk

Witamy w Biało-Zielonej rodzinie Grupę PGE – od dziś Sponsora Głównego Akademii Rugby Lechii Gdańsk!

Lechia to nie tylko reprezentanci, drużyna seniorska i weterani licznie wspierający klub, ale również (a może przede wszystkim) dzieci i młodzież.

W naszych grupach młodzieżowych trenuje dziś ponad 150 chłopców i dziewczynek, w najmłodszych kategoriach wiekowych regularnie zdobywamy medale na turniejach krajowych i zagranicznych. W 2021 i 2022 roku nasze mini-żaki, żaki i młodzicy byli klasyfikowani najwyżej w Polsce w Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży odbywających się pod auspicjami Polskiego Związku Rugby.

Również nasi trenerzy: Michał Pietryk, Grzegorz Śliwiński, Miłosz Popławski, Emil Kozioł są doceniani za pracę z dzieciakami. Michał Krużycki i Rafał Kwiatkowski, którzy pracują z  kadetami i juniorami, to również zawodnicy z doświadczeniem zagranicznym oraz z poziomu reprezentacji Polski.

Przez ostatnie ponad trzy lata całość programu szkolenia młodzieży, założenia współpracy z partnerami, a także aktywności wokół tego programu, zdobyły sobie uznanie w całej Polsce. Właśnie dlatego powstała Akademia Rugby Lechii Gdańsk: to w jej ramach szkolimy dzieci i młodzież, zbieramy najlepsza wiedzę o rugby dziecięcym i młodzieżowym w Polsce i za granicą, wymieniamy się  tą wiedzą.

Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki zostały dostrzeżone nie tylko w sensie sportowym, ale także przez jedną z firm, dla której wspieranie sportu młodzieży jest jednym z kluczowych działań społecznych. Budujemy klub na wszystkich poziomach: od fundamentu, czyli dzieci i młodzieży, przez solidną i stabilną drużynę seniorską, która chce sięgać sportowo coraz wyżej, przez reprezentację, w której grają nasi zawodnicy, aż po społeczność byłych graczy oraz sympatyków rugby. Współpraca z PGE to dla nas również  potwierdzenie, że taka konsekwentna strategia przynosi skutek – mówi Maciej Olszewski, prezes RC Lechia Gdańsk.           

Akademia Rugby Lechii Gdańsk to miejsce, w którym trenujemy rugby, ale uczymy też zasad fair play oraz szacunku do przeciwnika – i pamiętamy o dobrej zabawie!

Jesteśmy dumni, że #GrupaPGE, która wspiera inicjatywy sportu dzieci i młodzieży, jest Sponsorem Głównym Akademii!

Sponsorami Akademii Rugby Lechii Gdańsk są także: Northgate Logistics, Creator, Speednet, OSK Obelix.

Zapraszamy na treningi wszystkie dzieci i młodzież!

Więcej o treningach młodzieży: Rugby Club Lechia Gdańsk » Aktualności młodzież (lechiarugby.pl)

Zapraszamy też do zapoznania się z działaniami Polskiej Grupy Energetycznej dla sportu juniorskiego!