Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Lechia Gdańsk rozbija Mistrza Polski!

W drugiej kolejce grupy mistrzowskiej Biało – Zieloni wysoko pokonują aktualnego wciąż mistrza 49:7, rewanżują się tym samym za porażkę na jesieni. Gospodarze dominowali od początku spotkania i przez cały mecz konsekwentnie realizowali taktykę. Goście swoje pierwsze punkty dobyli dopiero w ostatnich sekundach.

lechia-arka2

Gdańszczanie zwyciężyli w piątym meczu na wiosnę, po raz kolejny bardzo wysoko, dzięki temu co jest ich najmocniejszą stroną, czyli niezłej obronie oraz w grze przy młynie w ofensywie. RCLG miała więcej szans na zdobycie punktów, niestety nie udało się ich wykorzystać. Cieszy jednak i tak rozmiar zwycięstwa.

Autorem dwóch pierwszych przyłożeń był reprezentacyjny trzeciolinowiec Tomasz Hebda, który powrócił do skład Lechii po trzech latach przerwy. Z przebiegu całego meczu właśnie jego wyróżnić najbardziej. Swoje 14te przyłożenie w sezonie zdobył środkowy Kevin Bracik, niedawny debiutant w kadrze. Ofensywny punkt zapewnił równo z końcem pierwszej połowy łącznik ataku Miłosz Popławski, który zdobył swoje trzecie przyłożenie w sezonie. A w drugiej połowie swoje pierwsze „piątki” w barwach Biało – Zielonych zaliczyli filar Rafał Witoszyński i pozyskany z Poznania Leszek Krysztofiak. Swoje szóste przyłożenie w szóstym meczu zaliczył ukraiński trzecioliniowiec Aleksiej Nowokrezczenow. Rolę kopacza pełnił w tym meczu Rafał Janeczko, który skutecznie podwyższył wszystkie siedem przyłożeń.

Za tydzień lider Lechia jedzie na mecz do wicelidera z Łodzi. Szykuje się niesamowity pojedynek dwóch najlepszych drużyn w lidze na wiosnę.

lechia-arka3

Ekstraliga rugby 2015/16 | Grupa Mistrzowska
Druga (Szesnasta) Kolejka | 7 Maj 2016
Sędziowie: Szczepański, Kościelniak, Jasiński
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 49:7 (28:0)
Stadion AWFiS | Gdańsk

Punkty Lechia: Rafał Janeczko 14 (7pd), Tomasz Hebda 10 (2P), Rafał Witoszyński 5, Aleksiej Nowokreszczenow, Miłosz Popławski, Kevin Bracik, Leszek Krysztofiak po 5 (P).

LECHIA: Witoszyński (51 Kacprzak), Buczek (68 Wenta), Kaszuba (68 Muchlado) – Nowak (24 Paul), Lademann (68 Krysztofiak) – Nowokreszczenow, Hebda, Pawłowski (68 Olszewski) – Janeczko – Popławski – Wójtowicz (68 Narwojsz), Wilczuk (68 Zajkowski), Bracik, Kwiatkowski – Krasnodemski.