Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Liga wznawia rozgrywki. Derby Trójmiasta: Lechia Gdańsk vs Arka Gdynia!

Po przerwie na mecz reprezentacji wracamy na ligowe boiska. A już 7 Maja zapraszamy na derby Trójmiasta. Lider tabeli kontra Mistrz Polski. Lechia Gdańsk vs Arka Gdynia! Lwy naprzeciwko Buldogów! W meczu Holandia – Polska wystąpiło, aż dziewięciu Biało – Zielonych, a dwóch z nich zadebiutowało w kadrze, chodzi tu o 21letniego Kevina Bracika i 41letniego Tomasz Nowaka.

lechia-arka2

W obu ekipach skrajnie różne nastroje przed meczem, gospodarze to lider i są na fali wznoszącej na wiosnę w pięciu meczach zwyciężyli cztery razy, dzięki czemu wskoczyli na szczyt tabeli. Goście są porozbijani przez kontuzje i nie mają w to miejsce wartościowych zmienników. Również trochę brakuje im formy z jesieni, a od czasu rozpoczęcia wiosennych rozgrywek wygrali dwa spotkania, a przegrali trzy. Szczególnie bolesna była dla nich porażka przed dwoma tygodniami na własnym stadionie z drużyną z Łodzi o:35. Po tych trzech nie wygranych meczach stracili pozycję lidera rozgrywek, co więcej na tą chwilę są trzeci w tabeli. W ich składzie nie wystąpi najskuteczniejszy zawodnik ligi, łącznik ataku – Dawid Banaszek. To dla nich ogromna strata.

Na ten moment w sezonie to gospodarze wydają się mieć mocniejszy młyn i atak, ale wszystko zweryfikuje boisko. W takim meczu trzeba być przygotowanym na wszystko. Skład Biało – Zielonych przed tym trudnym ligowym pojedynkiem wzmocni reprezentacyjny trzeciolinowiec Tomasz Hebda.

lechia-arka3

We wcześniejszym sezonie zasadniczym obie ekipy zwyciężały w meczach u siebie. W Gdańsku zwyciężyła Lechia 13:9, a w Gdyni, Arka 44:19. Lwy posiadają świetną formację młyna, która jest ich silną stroną w tym sezonie oraz bardzo dobrze bronią. Buldogi za to mają szybką, efektowną formację ataku, szczególnie groźni są reprezentacyjni skrzydłowi.

W 23ce najskuteczniejszych graczy jest czterech Biało – Zielonych; Miłosz Popławski – 122 punkty, Kevin Bracik 65, Rafał Janeczko, Marek Płonka jr, Sławomir Kaszuba po 35.
A Żółto – Niebieskich jest siedmiu; Dawid Banaszek 192, Szymon Sirocki 113, Radosław Rakowski 50, Rafał Szrejber 45, Rafał Kwiatkowski 40, Władysław Grabowski i Wiktor Zaradzki po 36.

lechia-arka
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia
Sędziowie: Szczepański, Kościelniak, Jasiński
Stadion AWFiS | Gdańsk