Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Gdańska Lechia na starym ale zupełnie odnowionym obiekcie!

Po wielu latach gościnne obiekty gdańskiego GOKF doczekały się świetności. Rugbyści gdańskiej Lechii mają teraz obiekt, którego nie powstydziła by się prawie żadna ekipa w Europie!

CSM GOKF powstało w miejscu Placu Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej przy al. Grunwaldzkiej 244. Wykonawca robót firma Gretasport zakończyła juz wszystkie prace budowlane.

DSC03293

Arena ma być jedynym takim obiektem na terenie Gdańska, a w przyszłości będą organizowane tu lekkoatletyczne młodzieżowe mistrzostwa Polski.
Na terenie CSM znaleźć ma się między innymi boisko do gry w piłkę nożną i rugby o wymiarach 64/102 m z nawierzchnią naturalną.

Będzie posiadało oświetlenie sportowe oraz sektory do rozgrywania konkurencji rzutowych i lekkoatletycznych.

Wybudowano tez boisko treningowego o wymiarach 30/60 z trawy syntetycznej oraz 8-torową bieżnię okrężną o dystansie 400 m i 60-metrowej bieżni prostej. Na terenie obiektu zostały wydzielone dwie rzutnie do pchnięcia kulą, rów z wodą, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie skocznie do skoku o tyczce, dwie skocznie do skoku w dal oraz trójskoku.

Całość została oświetlona i monitorowana oraz wyposażona w system pomiaru czasu i odległości.

DSC03315

Dla widzów zaplanowano 936 miejsc. CSM ma być przystosowane je też do potrzeb osób niepełnosprawnych, umożliwi to między innymi pochylnia dojazdowa na miejsca parkingowe za trybunami. –

Zostały wydzielone miejsca parkingowe dla trzech autokarów oraz 68 samochodów osobowych, zadbaliśmy o tzw. małą architekturę, czyli m.in. ławki, kosze na śmieci, maszty flagowe, mówi nam Ilona Stańczyk z firmy Gretasport.

Budowa obiektu to koszt 11 mln zł

DSC03322