Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

SZKOLNA LIGA RUGBY TAG

Miło nam poinformować, że Martyna Góra, Konrad Karpik i Bartosz Sidorowicz młodzi reprezentanci RC Lechii Gdańsk, poprowadzili swój szkolny zespół do zwycięstwa.  Szkoła Podstawowa nr 56 będzie reprezentowała nasze województwo 6 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie podczas Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby TAG. Bartoszowi i Konradowi oraz całej drużynie życzymy wspaniałej zabawy w finałowym turnieju, a Trenerowi Sliwińskiemu gratulujemy wychowanków. 

Szkolna Liga Rugby TAG organizowana jest w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki                     “Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”

Zasady i przepisy gry Szkolnej Ligi Rugby Tag
1.1 – Drużyny
Mecze Szkolnej Ligi Rugby Tag są rozgrywane między drużynami o tej samej liczbie zawodników. Udział biorą drużyny z klas IV, V, VI szkół podstawowych. Każda z drużyn może składać się z nie więcej niż 8 zawodników (w tym minimum 2 dziewczyny) i nie mniej niż
pięciu na boisku (w tym minimum 1 dziewczyna). Przed każdym meczem drużyny mogą ustalić ilość zmian. Zmieniony zawodnik może znów powrócić na boisko w każdym momencie meczu. Zmiany mogą mieć miejsce tylko w przypadku przerwy w grze (“martwej piłki”) lub w trakcie zmiany stron między pierwszą i drugą połową meczu zawsze za wiedzą sędziego.
1.2 – Obowiązujące zasady i przepisy
a) Mecze Ligi Rugby TAG odbywają się zgodnie z przepisami gry umieszczonymi
na oficjalnej stronie Polskiego Związku Rugby (Rugby TAG > Przepisy Gry). Jedyne odstępstwo dotyczy przepisu 1.2 związanego z ilością zawodników.
b) Wobec pojawiających się wątpliwości przypominamy, że wykonywane podczas gry obroty
zawodnika z piłką nie mogą służyć przeszkadzaniu w obronie (utrudniać zerwanie szarfy).
1.3 – Zdobywanie punktów
Za każde przyłożenie przyznaje się 1 punkt niezależnie od tego czy zdobywa je dziewczyna czy
chłopak.
1.4 – Zasady awansu
Zwycięzca każdego turnieju półfinałowego uzyskuje prawo gry w finale, który odbędzie się
16.12.2017 w Atlas Arenie Łódź.