Single Blog Title

This is a single blog caption

Mocny remis w Sochaczewie: trzy przyłożenia w końcówce meczu!

Po dramatycznym meczu w Sochaczewie remisujemy z Orkanem Sochaczew 29:29 (10:29). W pierwszej połowie Orkanowi wychodziło niemal wszystko – Lechia poza przyłożeniem Tomasza Rokickiego (podwyższonym przez Rafała Janeczkę) i przepięknym kopem na słupy z niemal 45 metrów również Rafała Janeczki, nie mogła pochwalić się zdobyczą punktową.

Staraliśmy się, szarpaliśmy, ale nie udawało się sforsować szczelnej obrony Orkana, a przeciwnicy konstruowali groźne akcje – ich wynikiem był wynik 29:10, z którym schodziliśmy na przerwę.

Na drugą połowę Lechia wyszła odmieniona: naciskaliśmy przez cały czas, Orkan bronił się, ale im bliżej końca, tym mniej szczelna była defensywa Sochaczewa. Na 9 minut przed końcem Lechia przyspieszyła i zaczęła w ekspresowym tempie odrabiać straty.

Po akcji całego zespołu, Zavien Klaasen przebił się dwukrotnie przez obrońców Orkana i przyłożył dwa razy z rzędu – udało się nam wykorzystać tylko jedno podwyższenie, ale wynik na tablicy brzmiał 29:22 dla Orkana. W ostatnich minutach Milan Kossakowski pięknym rajdem zdobył przyłożenie, a kolejne dwa punkty dołożył Paweł Boczulak – i końcowy wynik na tablicy to 29:29.

Obie drużyny mogły dopisać sobie 3 punkty (dwa za remis i jeden punkt bonusowy).

Setne spotkanie w barwach naszej drużyny rozegrał Igor Olszewski. Gratulujemy!

Relacja ze spotkania w Trojmiasto.pl znajduje się tutaj.

Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 29:29 (29:10)

Punkty dla Orkana: Peter Steenkamp 9, Andre Meyer 5, Jakub Budnik 5, Manuel Dovalo 5, Radosław Rakowski 5
Punkty dla Lechii: Zavien Klaasen 10, Rafał Janeczko 7, Milan Kossakowski 5, Tomasz Rokicki 5, Jason Makhari 2, Paweł Boczulak 2

LECHIA: Olszewski (39 Wieczorkowski), Kacprzak (40 Koper), Ngonyama – Krużycki (60 Kossakowski), Lademann (60 Nyaoda)- Smoliński, Płonka, Klaasen – Janeczko (56 Boczulak) – Makhari (79 Możejko) – Kruszczyński (41 Niespodziany), Rokicki, K. Bracik, Wesołowski – Wójtowicz