Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

65 lat Klubu: niezapomniany mecz pokoleń, zwycięski turniej dzieci i młodzieży, wspólna trzecia połowa!

W sobotę, 5. czerwca świętowaliśmy 65-lecie rugby w Gdańsku. Rozegraliśmy mecz pokoleń, w którym drużyna ekstraligowa wzmocniona juniorami, wystąpiła przeciwko weteranom RC Lechia Gdańsk. Wysoki wynik 50:34 (26:15) pokazał, że legendy Klubu nadal potrafią mocno grać!

Rugbowa sobota przy Al. Grunwaldzkiej 244 zaczęła się już w piątek – kiedy po południu, już tradycyjnie rodzice trenującej w Klubie młodzież stanęli do rywalizacji ze swoimi dzieciakami. Bardzo zacięty pojedynek wygrali młodzi rugbiści, mimo intensywnych starań rodziców. Ta sama młodzież w sobotę, od 9:00, rywalizowała ze swoimi rówieśnikami z Ogniwa Sopot, Arki Gdynia, Arki Rumia, Orkana Sochaczew i Olsztyna. Sobotni Turniej Dzieci i Młodzieży był kolejnym, w którym wystawiliśmy drużyny w kategorii mini-żak, żak i młodzik.

Najmłodsi również się popisali: w kategorii młodzik drużyny Lechii zdobyły dwa pierwsze miejsca, w żaki również skończyły ze złotem, w mini-żakach Lechiści do lat 11 zajęli 2. i 8. miejsce.

Po Turnieju Dzieci i Młodzieży, o 16:00 rozpoczął się jubileuszowy mecz na 65-lecie Klubu. Na boisku zameldowało się łącznie 65 byłych oraz dziś grających w Ekstralidze zawodników. Drużyna seniorów była wzmocniona również licznymi juniorami. Mecz był podzielony standardowo na dwie połowy po 40 minut, ale z dowolną liczbą zmian – a w połowie każdej z części obie drużyny uzupełniały płyny.

Już w 3. minucie punktowanie dla seniorów rozpoczął Olaf Niespodziany, który zaniósł piłkę na pole punktowe Weteranów. Niedługo po tym Zavien Klaasen po rajdzie lewą stroną boiska przedarł się przez linie obrony i podał młodemu Jakubowi Romanowiczowi, który przyłożył punkty. Podwyższenie sprawiło, że wynik, który widniał na tablicy świetlnej to 12:0. Wydawać by się mogło, że mecz rocznicowy będzie się toczył jednostronnie, ale weterani, po kilku treningach nie mieli zamiaru oddawać pola.

Ambitne akcje i podania zaowocowały wspólną akcją Jacka Grabasza i Arkadiusza Bistrama (ten ostatni przyłożył); kolejne punkty na konto Weteranów dopisał Paweł Lipkowski i zrobiło się 10:12. Po kolejnym przyłożeniu znacznie bardziej doświadczonym rugbistom udało się nawet zdobyć prowadzenie, ale seniorzy grali bez taryfy ulgowej i konsekwentnie powiększali zdobycz punktową. Na przerwę po 40 minutach gry zespoły schodziły przy stanie 26:15 dla Ekstraligowców.

W przerwie Maciej Olszewski, prezes RC Lechia Gdańsk, oraz Marek Płonka, członek zarządu Klubu, wręczyli zasłużonym długoletnim działaczom odznaki Polskiego Związku Rugby.

Druga połowa obfitowała w rajdy, przyłożenia i ambitną walkę – Weteranom udało się do swej  zdobyczy punktowej dorzucić jeszcze 9 oczek, a cały mecz zakończył się wynikiem 50:34. Zwycięzcy wznieśli w górę specjalny puchar na 65-lecie Klubu.

Całe spotkanie z trybun oglądali kibice – a wśród nich Aleksandra Dulkiewicz, Pani Prezydent Gdańska, oraz Adam Korol, który w gdańskim magistracie jest Dyrektorem Biura Prezydenta ds. Sportu

– Cieszę się, że możemy wspólnie świętować, jako wielka rodzina Lechii Gdańsk. Tradycja 65 lat zobowiązuje – i widzę, że Klub nie tylko bardzo aktywnie działa na poziomie seniorskim ale również angażuje się w wychowanie dzieciaków, tworzy społeczność. To w sporcie bardzo ważne – mówiła Pani Prezydent.

Miasto Gdańsk jest głównym partnerem Klubu; wspierają go również znacząco Gdańska Infrastruktura Wodociagowo-Kanalizacyjna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Zarząd Klubu po spotkaniu wręczył specjalne prezenty dla firm zrzeszonych w Klubie Złotych Lwów – to przedsiębiorcy i osoby prywatne, które wspierają Klub co miesiąc kwotą przynajmniej 300 zł.

To firmy: Alpin Michał Chrzanowski, Apartamenty pod Gruszą, Arktyka Sp. z o.o., PUH Arrow Jacek Grebasz, AutoWija Grzegorz Wijatkowski, Bar Szafran Stanisław Kopyciński, Black Razor Barber, Catering4you Maciej Dzik, Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej Paweł Szuba, Damps Dariusz Damps, PHU Sensazione Marcin Baran, Ośrodek Szkolenia Kierowców Obelix Roman Jazłowiński, Pro Solution Michał Turski, SPEEDNET, Jacek Śliwiński, Zatam AB Rafał Zyskowski

Partrnerem marketingowym Klubu jest agencja Inntu.

SKŁADY:

Weterani:

Radzisław Miszczuk, Tomasz Rybka, Robert Jumas, Stefan Kałużny, Rafał Zyskowski, Rafał Kochański, Jacek Śliwiński, Łukasz Jurczak, Maciej Bernat, Grzegorz Śliwiński, Paweł Lipkowski, Arkadiusz Bistram, Jacek Grebasz, Grzegorz Czapkowski, Adam Latopolski, Sławomir Kaszuba, Krzysztof Zieliński, Robert Kwiatkowski, Krzysztof Wysocki, Paweł Sienkiewicz, Tomasz Nowak, Michał Pietryk, Paweł Nowak, Maciej Brażuk, Karol Hedesz, Jacek Kunicki, Piotr Piszczek, Jurij Buchało, Jarosław Chlebicz, Dariusz Plewa, Robert Depta, Sławomir Piotrowski, Piotr Płoszaj, Wojciech Jeryś, Mariusz Niespodziany, Wojciech Dębski, Jakub Wiktorski

RC Lechia Gdańsk:

Sylwester Koper, Mikołaj Wieczorkowski, Jerzy Wojnicz, Milan Kossakowski, Radosław Dabkiewicz, Marek Płonka jr., Igor Olszewski, Krzysztof Smoliński, Jason Makhari, Jakub Możejko, Sebastian Raczek, Zavien Klaasen, Jakub Romanowicz, Jerzy Czapkowski, Olaf Niespodziany, Sebastian Dobkowski, Jakub Król, Paweł Kowalski, Igor Olender, Dorian Rossochacki, Adam Sidorowicz, Aleksander Czerniak, Colin Nyaoda, Bartosz Kruszczyński, Dawid Ostrowski, Paweł Bystrzyński, Adrian Sajdowski, Vlad Bokovenko

Zapraszamy do galerii meczowej!