Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption
Fot. Krzysztof

Wiosna, rugby, gramy: Akademia Rugby Lechii Gdańsk!

Fot. Krzysztof “Mudin” Lewandowski 

Choć wiosna nadchodzi bardzo powoli, my trenujemy i gramy cały czas! Oprócz regularnych treningów w tygodniu, gdzie spotyka się ponad 150 zawodników w grupach od 5 do 18 lat, wszystkie grupy wiekowe rozpoczęły już rywalizację turniejową.

Jest się czym pochwalić!

19 marca nasi najmłodsi zawodnicy zagrali na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: Mini Żak (U11), Żak (U12) i Młodzik (U14). Łącznie zagrało 14 zespołów. Nasi Młodzicy wywalczyli 3. Miejsce (za Arką Rumia i Arką Gdynia), Żacy zajęli drugie miejsce, za Ogniwem Sopot, a Mini Żacy ukończyli swoje gry na trzecim miejscu.

W rywalizacji kadetów graliśmy w ubiegły weekend, kiedy w turnieju Centralnej Ligi Kadetów w Gdańsku, który zorganizowaliśmy, nasza młodzież pokonała Budowlanych Łódź 15:10, a uległa drużynie Orkana Sochaczew 0:39. Kolejne spotkania w ramach Centralnej Ligi już 6 i 7 kwietnia w Łodzi.

Zaczęliśmy rywalizację od turniejów krajowych: w Polsce gramy regularnie z rywalami z Pomorza, pojawiamy się również na turniejach w Warszawie, Siedlcach, Łodzi, Sochaczewie. Sami też organizujemy turnieje. Przed wakacjami najważniejszy z nich organizujemy z okazji rocznicy powstania Klubu, 3 czerwca, i wtedy mamy nadzieję na ściągnięcie całej czołówki dziecięcego rugby w Polsce. Zaproszenia już wysłaliśmy

– mówi Michał Pietryk, trener i szef wyszkolenia całej młodzieży w ramach Akademii Rugby Lechii Gdańsk.

Mamy jednak również w planach młodzieżowe wyjazdy zagraniczne. To niezbędne, by nasi zawodnicy ogrywali się w kontakcie z rówieśnikami z Irlandii, Niemiec, Czech, krajów bałtyckich. Międzynarodowy turniej organizujemy również u nas, ale to będzie po wakacjach. Staramy się budować prężny ośrodek rugby w naszym regionie

– dodaje Michał Pietryk.

Już w ten weekend jedziemy na turniej do Pragi – zmierzymy się tam z czołówką klubów dziecięcych z naszego regionu.

Trzymajcie kciuki, damy znać, jak było!

Sponsorem Głównym Akademii Rugby jest Grupa PGE  oraz uczestniczymy w programie Junior PGE. Dziękujemy bardzo! Dzięki temu wsparciu nie tylko organizujemy wyjazdy, ale również możemy zaopatrzyć wszystkich młodych adeptów rugby w sprzęt, szkolimy na co dzień.

Sponsorami są również: Creator, Speednet, Northgate Logistics, OSK Obelix, Pizzeria Magnifico. Dziękujemy!

Za udostępnienie fotografii z meczu kadetów Lechia – Orkan bardzo dziękujemy Krzysztofowi “Mudinowi” Lewandowskiemu!