Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Weterani Lechii Mistrzami Polski rugby XV

W ramach cyklu Rugby Łączy Pokolenia, w sobotę rozegraliśmy trzynaste Mistrzostwa Polski Weteranów. Zagrali zawodnicy, których doskonale pamiętamy z boisk sprzed kilku lub  kilkunastu lat: kochają rugby, ale na skład seniorów byli już zbyt doświadczeni. Świetna pogoda pozwoliła na zawody, które na długo pozostaną w pamięci.
Na naszym domowym Stadionie Rugby, przy Grunwaldzkiej 244, stawiły się ekipy RC Lechia Gdańsk, RC Arka Gdynia, ROC Poznań, RC Orkan Sochaczew, WFS Siedlce Veterans. Graliśmy systemem każdy z każdym; okazało się, że nasze spotkanie z Arką Gdynia przesądziło o końcowej klasyfikacji. Puchar zostaje w Gdańsku!

Kolejność meczów wynikała z rankingu z ostatnich mistrzostw. Arka, która wróciła do rywalizacji, po przerwie otrzymała 5. numer. Odebraliśmy wiele pochwał za dobry poziom organizacyjny. Dopisała też pogoda i publiczność. Frekwencja była na zbliżonym poziomie do tego z meczów ligowych Lechii. Gdańscy weterani obronili tytuł, a w ogóle to ich już 10 czy 11 złoto w tej rangi imprezie. Medale wręczał Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. sportu

mówił portalowi Trójmiasto.pl Piotr Płoszaj, jeden z organizatorów rozgrywek.

Ale to nie wszystko: podczas turnieju walczyliśmy również o wyróżnienia indywidualne. Do naszych reprezentantów trafiły też aż cztery z sześciu nagród indywidualnych!

  • Tytuł MVP: Jacek Kunicki.
  • Najlepszy 2-liniowiec (Bedol Trophy): Paweł Sienkiewicz
  • Najwięcej punktów (nagroda im. Krzysztofa Liedla): Wojciech Dębski
  • Najstarszy zawodnik: Marian Borowski (rocznik 1949). Redaktor Adma Mauks z Zawsze Pomorze przeprowadził wywiad z najstarszym zawodnikiem: zapraszamy do lektury!
  • Najlepszy rugbista ataku: Aleksander Gajewski (Arka Gdynia)
  • Najlepszy zawodnik młyna: Mirosław Foryszewski, Orkan Sochaczew

Wyniki meczów:

Lechia Gdańsk v Orkan Sochaczew 39:0
WFS Siedlce Veterans v ORC Poznań/Łódź 17-0
Arka Gdynia v Lechia Gdańsk 0-10
Orkan Sochaczew v WFS Siedlce Veterans 12:5
ORC Poznań/Łódź v Arka Gdynia 0:15
Lechia Gdańsk v WFS Siedlce Veterans 32:0
Orkan Sochaczew v ORC Poznań/Łódź 14:7
Arka Gdynia v WFS Siedlce Veterans 17:0
Lechia Gdańsk v ORC Poznań/Łódź 22:7
Orkan Sochaczew v Arka Gdynia 0:15

 

Veterans LECHIA Gdańsk: Wojciech Stolarski, Marian Borowski, Rafał Zyskowski, Mieczysław Kaczorowski, Adam Latopolski, Arkadiusz Bistram, Jacek Kunicki, Jakub Wiktorski, Jarosław Chlebicz, Julita Kołodziej, Karol Hedesz, Krzysztof Wysocki, Łukasz Mikołajczak, Maciej Grabowski, Marcin Jażdżewski, Patryk Narwojsz, Paweł Besler, Paweł Lipkowski, Paweł Sienkiewicz, Piotr Piszczek, Przemysław Romanowski, Rafał Kochański, Łukasz Kropidłowski, Sławomir Kaszuba, Tomasz Fedde, Zbigniew Wrycza, Wojciech Dębski, Grzegorz Werszał, Igor Bensemann, Jarosław Czapkowski, Łukasz Kropidłowski, Łukasz Talaga, Przemysław Marchwiński, Rafał Leszczyński, Robert Depta, Sławomir Piotrowski, Tomasz Sielski, Waldemar Ronowicz, Wojciech Sieczkowski
Trenerzy: Stanisław Zieliński, Jerzy Jumas

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach akcji
Rugby Łączy Pokolenia. Zapraszamy!

20 maj

Ekstraliga Rugby: jedziemy na wyjazdowy mecz do Lublina, z EDACH Budowlanymi Lublin – zapraszamy do kibicowania z nami i do relacji na YouTube! Więcej informacji o transmisji wkrótce

 

27 maj

Ekstraliga Rugby: Gramy ostatni mecz domowy w sezonie! Przy Grunwaldzkiej 244 podejmujemy Budo 2011 Aleksandrów Łódzki – to będzie twarde rugby! Zapraszamy!

 

3-4 czerwca

Turniej Dzieci i Młodzieży: zapraszamy na zmagania mini-żaków (U11), żaków (U12) i młodzików (U14). To będą gorące emocje, a oprócz tego – organizujemy rugbowy festyn z okazji Dnia Dziecka! Zapraszamy wszystkich z rodzinami, będzie grill, dmuchańce, wyjątkowe atrakcje i sportowa rywalizacja.

Ekstraliga Rugby: gramy ostatni mecz sezonu: derby z RC Arka Gdynia w Gdyni. Zapraszamy do kibicowania, wspólnie idziemy na mecz!

Centralna Liga Juniorów: organizujemy mecze CLJ – i nasza drużyna U18 zmierzy się z najlepszymi rówieśnikami w Polsce.

ZAPRASZAMY!

Naszymi sponsorami są Miasto Gdańsk GIWK Gdańskie Autobusy i Tramwaje Grupa GPEC Alpin oraz firmy należące do Klubu Złotych Lwów. DZIĘKUJEMY!!!