Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Zwycięski weekend Lechii w Ekstralidze i Polskiej Lidze Rugby 7

To był zwycięski weekend dla Lechii. W sobotę w piętnastkach zwyciężyliśmy z bonusem w Poznaniu. Z kolei w niedzielę w Sopocie, w rugby 7 drużyna, którą wystawiamy wspólnie z Pruszczem, czyli Czarno-Zieloni Pruszcz Gdański, zwyciężyła w mocno obsadzonym turnieju w ramach Polskiej Ligi Rugby!

W ostatnią sobotę, w ramach XVI. kolejki Ekstraligi, graliśmy z Posnanią Poznań. Pomimo majówki, mecz toczył się w deszczu i przy chłodnej pogodzie – co nie przeszkadzało obu stronom, ale nie uatrakcyjniło widowiska. Śliska piłka nieco przeszkadzała, ale nie na tyle, żebyśmy nie wyjechali z Poznania z bonusem ofensywnym, który zapewniliśmy sobie już w 52. minucie.

W Poznaniu, na pozycji łącznika ataku zadebiutował Ronaldo Daniels. – Było mokro, było zimno – bierzemy 5 pkt i wracamy do Gdańska – powiedział nam Trener Lipkowski. Formacja młyna konsekwentnie pracowała pod polem punktowym Posnanii, co pozwoliło nam na przyłożenia z zagrań pick and go. Punkty z przyłożenia zdobyli m.in. nasz filar, Marcel Nel, Radek Dabkiewicz (druga linia młyna) oraz Milan Kossakowski z trzeciej linii.

Formacja ataku z kolei mądrze grała nogą I kontrolowała przeciwnika na jego połowie: tutaj dwukrotnie na polu punktowym przeciwnika zameldował się Zavien Klaasen. Nasz łącznik młyna, Paweł Boczulak, pięciokrotnie podwyższał przyłożenia kolegów – dokładając 10 punktów do puli.

Posnania zdobyła 5 punktów – autorem przyłożenia był Bartosz Kubalewski.

Taktykę trzeba dostosować do warunków a te były bardzo trudne. Zdecydowanie w takich warunkach łatwiej się bronić niż atakować. Myślę że w tak trudnych warunkach, każdy dał z siebie wszystko. Sebastian Beśka nieźle zastąpił kapitana Grzegorza Buczka, któremu daliśmy odpocząć i zapewnić czas do pełnego wyleczenia mikrourazów. Karol Szymanowski też był widoczny. Ronaldo, nasz nowy łącznik ataku, grał nieźle – mówiąc nam, że to najzimniejszy dzień, w jego sportowym życiu, Ale widziałem w jego grze mądrość podejmowanych na boisku decyzji

komentował Paweł Lipkowski, nasz trener.Punkty dla Posnanii: Bartosz Kubalewski 5Punkty dla Lechii: Zavien Klaasen 10, Paweł Boczulak 10, Milan Kossakowski 5, Marcel Nel 5, Radosław Dabkiewicz 5LECHIA: Nel (57 Olszewski), Beśka (70 Dobkowski), Szymanowski (65 Koper) – Dabkiewicz, Krużycki (56 Wasilewski) – Płonka, Kossakowski (72Górniewicz), Smoliński – Boczulak (65 Janeczko) – Daniels (57 Rokicki) – Czerniak, Klaasen, Wójtowicz, Kolas – Kruszczyński (37 Niespodziany)

Siódemki zwycięskie!

Świetnym wynikiem zakończył się również turniej w Sopocie – tym razem w formule rugby 7. Wystawiliśmy do niego naszych młodych zawodników (juniorzy i U-23), którzy uzupełnili skład z Pruszcza Gdańskiego. Wspólnie, jako Zielono-Czarni Pruszcz Gdański, wygraliśmy mocno obsadzony turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Sopocie!

W zawodach wzięło udział 8 drużyn, a cały turniej został rozegrany systemem pucharowym. W finale pokonaliśmy Kaskadę Szczecin 33:7, a 3. miejsce przypadło drużynie Tytana Gniezno, która w małym finale pokonała Alfę Bydgoszcz 33:0.

W rozegranych 12 meczach punkty zdobyło 40 zawodników. Doskonałe zawody rozegrał Mateusz Kolas, który dzień wcześniej był obecny również na meczu z Posnanią! W Sopocie przyłożył siedmiokrotnie, siedem razy również udanie podwyższał – to największa liczba w turnieju.

Wyniki Turnieju

Tytan Gniezno – KSRC Koszalin 17:12

Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – Zielono-Czarni Pruszcz Gd. 0:33

Rugby Biesal – Alfa Bydgoszcz 15:19

Posnania Poznań – Kaskada Szczecin 17:24

KSRC Koszalin – Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot 7:29

Rugby Biesal – Posnania Poznań 14:41

Tytan Gniezno – Zielono-Czarni Pruszcz Gdański 7:17

Alfa Bydgoszcz – Kaskada Szczecin 10:14

Mecz o 7 miejsce

KSRC Koszalin – Rugby Biesal 17:7

Mecz o 5 miejsce

Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – Posnania Poznań 38:7

Mecz o 3 miejsce

Tytan Gniezno – Alfa Bydgoszcz 33:0

Finał

Zielono-Czarni Pruszcz Gdański – Kaskada Szczecin 33:7

 

Skład Zielono-Czarnych Pruszcz Gdański: 

Mateusz Kolas, Igor Górniewicz, Jakub Wasilewski, Dorian Rosochacki, Adam Sidorowicz, Jerzy Czapkowski, Aleksander Czerniak, Arkadiusz Bistram, Sebastian Reczek, Antoni Kopecki, Piotr Kopernik, Sylwester Mazurkiewicz.