Miasto Gdańsk
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0,00 
View Cart Check Out

Single Blog Title

This is a single blog caption

Reprezentant Zimbabwe zasilił atak Lechii!

Sam Phiri, reprezentant Zimbabwe w Rugby 7 oraz doświadczony i kreatywny gracz ataku, wzmacnia nasz skład w nadchodzącym sezonie. Witamy w Gdańsku, Sam! 

Jest szybki, zwrotny i mocny. Potrafi zagrać nieszablonowo, podać w pełnym biegu, przełamać linię – ale ciężka praca w obronie też nie jest mu obca. To reprezentant Zimbabwe, Sam Phiri, który dołączył do Lechii w przerwie wakacyjnej. Będzie grał w Gdańsku w nadchodzącym sezonie.

Jestem naprawdę podekscytowany i nie mogę doczekać się pierwszych spotkań w barwach Lechii. Myślę, że klub ma prawdziwy potencjał, aby walczyć o mistrzostwo w nadchodzącym sezonie i dam z siebie wszystko, co możliwe na boisku i poza nim, aby to się udało – mówi Sam Phiri.

W ubiegłym sezonie Sam walczył na boiskach w barwach krakowskiej Juvenii, gdzie dał się poznać nie tylko jako utalentowany gracz ataku w rugby XV, ale również z sukcesami brał udział w rozgrywkach siódemkowych, zdobywając punkty dzięki szybkości i dokładnym podaniom.

W Ekstralidze rozegrał w Juvenii wszystkie mecze, w których był wystawiany, zdobywając 35 punktów – wszystkie z przyłożeń, również w meczach z drużynami z czołówki, jak Ogniwo Sopot czy Orkan Sochaczew.

Rugbowa kariera naszego nowego zawodnika ataku pokazuje, że Sam ma papiery na granie. Urodził się w Harare; sportem interesował się od najmłodszych lat. Rugby zawodowe upomniało się o niego po imponującym występie w U18 Craven Week, kiedy Phiri został zauważony przez skautów Western Province. Solidne występy w Western Province Rugby Academy wystarczyły, aby przekonać trenerów, że Sam jest godny powołania do Currie Cup U19, gdzie wyróżniał się zarówno w 2016, jak i 2017 roku.

Phiri jest znany z tego, że jego potencjał to nie tylko szybkość i świetne warunki fizyczne w szarży, ale ma również świetny przegląd pola gry, potrafi przewidzieć rozwój wypadków i znaleźć się we właściwym miejscu we właściwym czasie.

Rozwijał się w U21 Currie Cup, a pierwszy seniorski profesjonalny debiut w drużynie Zimbabwe zaliczył podczas Supersport Rugby Challenge 2019. Jest powoływany do reprezentacji Zimbabwe Rugby7, był jej kapitanem, gra także w drużynie narodowej swego kraju w rugby XV jako skrzydłowy.

Witamy w Gdańsku, Sam! Powodzenia!

Dotychczasowa kariera

2022 – RC Lechia Gdańsk

2021 – 2022 Juvenia Kraków

2019 – 2021 Western Province (Supersport Challenge)

2018 – 2019 Zimbabwe (Supersport Challenge), Western Province (U21 Currie Cup)

2017 – 2018 Western Province (U21 Currie Cup), University of Cape Town (Super League A)

2016 – 2017 Western Province (U19 Currie Cup)

2015 – 2016 Zimbabwe (U18 Craven Week, World Rugby U20 Trophy)